تنبیه بدنی کودکان | مرکز تخصصی کودک و خانواده در شمال و غرب تهران

0 ۶۲۱

تنبیه بدنی کودکان

 تنبیه بدنی کودکان

 

مجازات بدنی  همچنان یک موضوع داغ است که توسط کارشناسان و والدین به طور گسترده مورد بحث قرار می گیرد. اغلب سوالاتی در مورد اینکه آیا تنبیه بدنی کودکان  باید قانونی باقی بمانند یا نه و چه اقداماتی برای کاهش موارد سوء استفاده جسمی برای کودکان انجام شود ، مورد بحث است . مجازات سخت  شامل همه انواع مجازات فیزیکی ، از جمله ضرب و شتم، تکان دادن، کشیدن، و ضربه زدن به یک شی است. ممکن است این امر شامل مجبور کردن کودک برای خوردن مواد ناخوشایند مانند صابون، سس گرم یا فلفل قرمز شود.

جهت استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه کودک و خانواده و سایر اختلالات روانشناسی و رزرو وقت از متخصصین مرکز مشاوره حال کوک می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

02122636858 – 09212773724

حقایقی درباره ی تنبیه بدنی
 تنبیه بدنی کودکان

1) آکادمی پزشکی کودکان در مورد تنبیه های بدنی

آکادمی اطفال آمریکا موضع قوی در برابر هر نوع مجازات بدنی گرفته است. آنها در بیانیه ای اعلام کردند که:
آکادمی کودکان اطفال به شدت مخالفت با تنبیه بدنی کودکان  است.

* تنبیه نوزادان

نوزادانی  ممکن است از طرف والدین خودشان آسیب ببیند، والدین مدتی بعد به آرامی می گویند چرا این کار را انجام می دهند و  رفتار خاصی که موجب تحریک و احساس عصبانیت آن ها شده است را بازگو میکنند. همچنین ممکن است برای از دست دادن کنترل از فرزند خود عذرخواهی کنند. آرام بودن والدین  معمولا کمک می کند تا کودکان را درک کرده و قبول کنند و کودک را برای رو برو شدن با اشتباه خود راهنمایی کنند.

* استفاده از تنبیه در آموزش کودک

APP توصیه می کند که والدین، مدارس و مراقبین استفاده از انواع مجازات بدنی با کودکان خودداری کنند.  APP  گزارش می کند که مجازات بدنی  در طولانی مدت بی اثر است و منجر به نتایج منفی می شود.  مجازات فجیع ممکن است منجر به تغییر فوری رفتار  کودک شود.. با این حال، در بلند مدت، مطالعات همواره نشان می دهند که مجازات بدنی هیچ تاثیری ندارد. در حقیقت، این می تواند مشکلات رفتاری را در طول زمان بدتر کند.

* پیامد های تنبیه کودک 

کودکان تنبل رفتار تهاجمی را افزایش می دهند. بسیاری از مطالعات تحقیقاتی نشان داده اند که بچه هایی که دچار تنبیه بدنی قرار گرفته اند   احتمال بیشتری دارد که به دیگران آسیب برسانند. از طرفی  مجازات  سخت ایجاد رفتار تهاجمی میکند ، باعث میشود که کودکان در این زمان برای حل مشکلات از خشونت استفاده کنند.  تحقیقات نشان می دهد که افراد که در کودکی تنبیه بدنی شده اند  به سرعت در طول زمان کنترول خود را  از دست می دهند. هنگامی که کودکان دچارتنبیه می شوند، آنها یاد نمی گیرند که چگونه عصبانیت خود را کنترل کنند . مجازات فجیع نیز روابط بین فرزندان و مراقبان خود، اعتماد، ثبات و امنیت، را از بین می برد.  زمانی که کودک در برابر تنبیه بدنی قرار میگیرد ، توانایی مدیریت رفتار خود را به طور کامل از دست میدهد.

حقایقی درباره ی تنبیه بدنی
 تنبیه بدنی کودکان

 

2) تنبلی با پایین آمدن IQ مرتبط است

مطالعه ای که در سال 2009  در مجله تجاوز بدرفتاری و تروما منتشر شده  نشان می دهد که تنبیه بدنی  هوش کودک را کم می کند. محققان پیشنهاد می کنند که ترس و استرس مرتبط با ضربه زدن و  عوارض بدنی  در رشد مغز کودک اختلال ایجاد میکند. این مطالعه نشان داد که هرچه کودک بیشتر دچار ضعف شود، رشد و پیشرفت ذهنی کودک پایین تر میاید.

حقایقی درباره ی تنبیه بدنی
 تنبیه بدنی کودکان

3) مجازات جسمانی همراه با افزایش بیماری روانی است

کودکان مبتلا به مجازات های بدنی مانند ایجاد مشکل در  تنفس، هل دادن، ربودن کودک ، احتمال بیشتری برای ایجاد اختلالات روانی دارند. یک مطالعه 2012 در Pediatrics گزارش داد که مجازات شدید جسمانی با افزایش شانس اختلالات خلقی، اختلالات اضطرابی، سوء مصرف مواد و اختلالات شخصیت همراه است. محققان  متوجه شدند که مجازات بدنی کودکان را در معرض خطر بیشتری برای توسعه تقریبا هر نوع بیماری روحی قرار می دهد.

حقایقی درباره ی تنبیه بدنی
 تنبیه بدنی کودکان

4) اکثر آمریکایی ها به تنبیه اعتقاد دارند

به رغم بسیاری از مخالفت های عمومی با تنبیه بدنی ،  نظرسنجی سال 2013 توسط نظرسنج هریس نشان داد که 81 درصد از آمریکایی ها به طور خصوصی از کودکان خردسال حمایت می کنند. این نظرسنجی نشان داد که نسل های قدیمی تر از 88 درصد والدین بالغ، 85 درصد کودک بومی، 82 درصد از والدین Gen X و  مدت هاست که  مجازات های بدنی را پذیرفته اند. مجازات بدنی  می تواند یک زنجیره سخت برای شکستن باشد. اکثر کودکانی که سن کمتری داشتند و مورد تنبیه بدنی قرار گرفته اند ، رشد می کنند و تبدیل به پدر و مادرانی میشوند که آموزش درستی برای تربیت کودکان در نظر ندارند و تنبیه بدنی را برای کودک خود در نظر میگیرند و این رفتار نسل به نسل ادامه میابد.
AAP موضع قوی نسبت به مجازات های بدنی در مدارس گرفتهاست و اعلام می کند که مدارس نباید از نوع مجازات فیزیکی استفاده کنند. علی رغم اظهارات خود، در بسیاری از مدارس دولتی در ایالات متحده، کودکان و نوجوانان تنبیه بدنی را تجربه میکنند.

جهت استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه کودک و خانواده و سایر اختلالات روانشناسی و رزرو وقت از متخصصین مرکز مشاوره حال کوک می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

02122636858 – 09212773724

مطالب پیشنهادی