کارگاه روانشناسی | بهترین مرکز روانشناسی در شمال و غرب تهران

کارگاه روانشناسی
0 ۶۷

کارگاه روانشناسی

کارگاه روانشناسی

سلامت روحی و روانی به اندازه ی سلامت جسمانی مهم است. بلکه گاهی اوقات اهمییت آن بیشتر هم هست. با مشکلات جسمی می شود در نهایت کنار آمد و با کم و زیادش سازگار شد، اما اگر یک فرد به لحاظ روحی و روانی دچار مشکل باشد، تمام زندگی اش دچار اختلال می شود. زندگی هیچکس به خاطر قطع یکی از اعضای بدنش نابود نمی شود، اما اگر این قطع عضو فرد را افسرده و ماتم زده کند، آن وقت است که زندگی اش خراب می شود.

اما همانقدر که سلامت روحی به اندازه ی سلامت جسمی مهم است، درمان ذهن و روان با درمان جسم متفاوت است. نمی توانید انتظار داشته باشید که مشکلات روحی و روانی با یک عمل جراحی و چند روز استراحت حل شوند. یا اینکه قرص و دارویی مصرف کنید و سلامت روحیتان پس از چند هفته بازگردد.

کارگاه روانشناسی

جهت استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه کودک و خانواده و سایر اختلالات روانشناسی و رزرو وقت از متخصصین مرکز مشاوره حال کوک می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

02122636858 – 09212773724

درمان روحی و روانی نیازمند صبر و حوصله و صرف کردن انرژی و وقت بسیار زیاد است. درمان روحی شکننده تر از درمان فیزیکی است و نیاز به مراقبت و اهمیت دارد. هرچقدر یک پزشک را می توان یک درمانگر به حساب آورد، یک روانشناس را باید مثل یک مربی دید. روانشناسی زیر مجموعه ی علم پزشکی است. اما درمان روانشناسی با درمان پزشکی فرق دارد.

اصولا هیچ روانشناسی شما را درمان نمی کند، بلکه تنها مانند یک راهنما یا مربی درس ها و مهارت هایی را به شما می آموزد تا خودتان بتوانید با مشکلاتتان کنار بیایید.

اما روانشناسی بر خلاف تصور عموم مردم علمی بسیار گسترده است. مردم اغلب اوقات فکر می کنند تنها زمانی باید پیش روانشناس رفت که یک بیماری روحی و روانی جدی مثل شیزوفرنی یا جنون وجود داشته باشد. در صورتی که این سطحی ترین بخش و کارکرد روانشناسی است.

روانشناسی بیشتر از آنچه فکرش را می کنید در زندگی روزمره ما نقش دارد. هربار که تنها هستیم یا با اولین کسی که در صبح به او سلام می کنیم، در سایه ی روانشناسی حرکت می کنیم. مشکلات بسیار زیادی که در زندگیمان تجربه می کنیم و به سادگی آنها را به شخصیت و مشکلات عادی خودمان نسبت می دهیم، در واقع ریشه ی روانشناختی دارند.

چنانچه در خانواده تان مشکلی وجود دارد، خودتان یا یکی از دوستانتان درگیر اعتیاد هستید، مشکلات زناشویی با همسرتان دارید، حس می کنید زندگی تان به اندازه ی کافی شاد نیست، افسرده هستید، می خواهید با شخصی ازدواج کنید، حس می کنید فرزند خردسالتان مشکلاتی دارد، فرزند نوجوانتان به حرفتان گوش نمی دهد، بی دلیل اضطراب دارید و … روانشناسی می تواند در همه ی این زمینه ها به شما کمک کند.

در کنار مشکلات و بیماری های روحی و روانی جدی، دانستن مهارت های روانشناسی می تواند به بهبود کیفیت عمومی زندگی روزمره ما کمک کند. اگر مهارت های روانشناسی را بلد باشید می توانید زندگی مطلوب تری را تجربه کنید و بیشتر از آن، زندگی مطلوب تری هم برای دیگران بسازید.

به همین خاطر است که نیازی نیست حتما مشکلی وجود داشته باشد تا بخواهید به یک مشاور روانشناس مراجعه کنید. بلکه رفتن پیش روانشناس می تواند به شما در پیشگیری بسیاری از مسائل و مشکلات که ممکن است در آینده پیش بیایند هم کمک کند.

اما برای آموختن این مهارت های مهم لازم نیست حتما به یک روانشناس مراجعه کنید. بلکه امکان بسیار خوبی به نام کارگاه روانشناسی در اختیار شما قرار دارد.

کارگاه روانشناسی
کارگاه روانشناسی

بسیاری از مردم هستند که مایلند این آموزه ها را یاد بگیرند و اندکی با روانشناسی آشنا شوند تا با به کار بستن آن در زندگی روزمره خود، کیفیت زندگیشان را بالا ببرند. بسیاری از مردم هستند که ترجیح می دهند به جای اینکه وقت و پول خود را صرف کلاس های یا کالا های بی ارزش بکنند، به کارگاهی بروند تا حقیقتا به آنها کمک کند تا زندگی بهتری داشته باشند.

بله. در کارگاه روانشناسی یاد خواهید گرفت که چگونه می توان شرایط زندگی را ، فارغ از پارامتر های وضعیت مالی و اقتصادی، بهتر کرد. کارگاه روانشناسی طراحی شده تا حال زندگی شما را خوب کند.

جهت استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه کودک و خانواده و سایر اختلالات روانشناسی و رزرو وقت از متخصصین مرکز مشاوره حال کوک می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

02122636858 – 09212773724

کارگاه روانشناسی چیست؟

کارگاه روانشناسی در واقع دوره ای کوتاه مدت از کلاس های آموزشی است. در یک کارگاه روانشناسی تقریبا 6 الی 15 نفر به عنوان هم دوره ای حضور دارند. این افراد تحت آموزش و مربی گری یک یا چند روانشناس متخصص قرار می گیرند و در طول دوره به صورت گروهی مهارت های روانشناسی را یاد می گیرند.

این مهارت ها اعم از مهارت های تعاملی، ارتباطی، رفتاری، سلامت فکری و احساسی و غیره خواهند بود.

طبیعی است که هر کسی که به کارگاه روانشناسی می رود ممکن است هدف متفاوتی از دیگری برای ثبت نام در این دوره داشته باشد. برخی می خواهند با مشکلات رفتاری شخصیشان کنار بیایند، در صورتی که دغدغه ی خیلی های دیگر ممکن است بهبود شرایط یک رابطه ی احساسی باشد.

نگران نباشید، دغدغه ی شما هرچه که باشد در کارگاه روانشناسی به آن پرداخته خواهد شد. ضمنا در این دوره اگر سوالی داشتید یا می خواستید بیشتر به مسئله ای پرداخته شود، کاملا آزادید که از مدرس بخواهید بیشتر در مورد آن حرف بزند.

کارگاه روانشناسی
کارگاه روانشناسی

کارگاه های روانشناسی دوره های عملی هستند. یعنی برخلاف کلاس های آموزشی معمول لازم نیست سر کلاس بنشینید و فقط به حرف های استاد گوش دهید و نت بردارید. بلکه این دوره های تعاملی هستند و شامل تکالیفی می شوند که باید آنها را در خانه تا جلسه ی بعدی تمرین کنید و نتایجشان را با هم گروهی ها و کلاس به اشتراک بگذارید.

نکته : بسیاری از کسای که در کارگاه های روانشناسی شرکت می کنند خودشان دانشجویان روانشناسی هستند، اما این کار به خود آنها هم کمک می کند تا علم و تجربه ی بیشتری در زمینه ی مورد علاقه شان کسب کنند.

البته به یاد داشته باشید که کارگاه های روانشناسی دو نوع اند. یکی نوع عمومی و دیگری نوع تخصصی. نوع عمومی آن همانی است بیشتر به کار شما می آید، چرا که در کارگاه روانشناسی تخصصی به جای مهارت های زندگی ، بیشتر مهارت های کار با بیمار به دانشجویان روانشناسی آموخته می شود. پس در هنگام ثبت نام دقت کنید که در چه کارگاهی ثبت نام می کنید.

برای آشنایی بیشتر مقاله ی کارگاه فرزند پروری را مطالعه نمایید.

بهترین کارگاه روانشناسی در تهران

این مراکز روانشناسی هستند که کارگاه های روانشناسی را برگزار می کنند. مراکز روانشناسی زیادی در تهران نیستند که اقدام به برگزاری کارگاه های روانشناسی می کنند، به همین دلیل پیدا کردن یک کارگاه روانشناسی چندان کار سختی نیست. اما اگر می خواهید در یک کارگاه روانشناسی ثبت نام کنید، بهتر است سراغ یک کارگاه با کیفیت و مناسب بروید. تنها راه تشخیص یک دوره ی خوب در وهله ی اول پرس و جو کردن از کسانی است که قبلا در آن دوره شرکت کرده اند.

کارگاه روانشناسی
کارگاه روانشناسی

در کنار گرفتن آمار دوره از شرکت کنندگان قبلی، یک راه خوب دیگر برای ارزیابی کیفیت کارگاه روانشناسی مدنظر، نگاه کردن به مرکزی است که آن را برگزار می کند. اگر دیدید مرکز معتبر و قابل اعتمادی این کارگاه را برگزار می کند، احتمالا به این معنی است که کارگاه خوبی هم هست.

برای اینکه وقت و پول خود را بی دلیل برای یک دوره ی نامناسب هدر ندهید، در انتخاب کارگاه روانشناسی دقت لازم را داشته باشید.

مرکز مشاوره حالِ کوک با کادری مجرب از روانشناسان و روانپزشان متخصص و حرفه ای، یکی از بهترین مراکز روانشناسی با تجربه ی بالا از برگزاری کارگاه روانشناسی در تهران است. شما هم اکنون می توانید برای کسب اطلاع از این کارگاه ها و تماس با حالِ کوک، به صفحه ی تماس با ما مراجعه کنید.

سکستراپی

کار یک سکستراپیست با یک اورولوژیست فرق می کند. در حالی که اورولوژیست به شرایط فزیکی و بیماری های دستگاه و اندام تناسلی می پردازد، یک سکستراپیست در حقیقت یک مشاور روانشناس است که به بررسی عوامل ذهنی برای ناکارآمدی های رابطه ی جنسی می پردازد.

سکستراپی به بررسی محرک های ذهنی و دلایل روانی برای ناتوانی در امر عمل جنسی تمرکز دارد.

به یاد داشته باشید که سکستراپیست هیچ گونه حقی برای تماس فیزیکی با مراجع به هر دلیلی را ندارد.

جهت استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه کودک و خانواده و سایر اختلالات روانشناسی و رزرو وقت از متخصصین مرکز مشاوره حال کوک می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

02122636858 – 09212773724

زوج درمانی
روانپزشک
روانشناس
اختلال یادگیری
مشاوره آنلاین
منبع
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.