روانشناس خوب در تهران چگونه پیدا کنیم؟ | بهترین روانشناس تهران | دکتر روانشناس خوب

روانشناس خوب در تهران
0 ۱,۰۷۹

روانشناس خوب در تهران

 

روانشناس خوب در تهران کم نیست. اما مهمترین نکته در انتخاب یک روانشناس آن است که او برای شما خوب باشد. بهترین کسی باشد که می تواند به شخص شما کمک کند. ممکن است روانشناسی که از نظر همه بسیار خوب است، برای شما و از نظر شما خوب و مناسب نباشد.

روانشناس خوب در تهران
روانشناس خوب در تهران

مرکز مشاوره و روانشناسی بوجیکا با کادری مجرب از رواندرمانگران متخصص، آماده ی ارائه ی خدمات روانشناسی به مراجعین عزیز می باشد. برای پیدا کردن یک روانشناس خوب در تهران، هم اکنون می توانید اینجا را کلیک کرده و با بوجیکا تماس بگیرید.

در ادامه به نکاتی برای تشخیص و پیدا کردن یک روانشناس خوب در تهران اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

در حالی که روانشناسان بسیاری خدمات مشاوره شان را به شما ارائه می دهند، پیدا کردن روانشناسی که دوستش داشته باشید نیازمند تلاش و کوشش زیادی است، مخصوصا اگر تا به حال تجربه ی ملاقات با یک روانششناس را نداشته باشید. بسیاری از افراد با حرفه ها و تخصص های متفاوت وجود دارند که می توانند به شما خدمات مشاوره را ارائه دهند.

علاوه بر روانشناسی،برخی از این متخصص ها که به بیماران مشاوره می دهند عبارت از روانپزشکان و مددکاران اجتماعی هستند. در ابتدا مطمئن شوید که به یک روانشناس احتیاج دارید نه یک روانپزشک یا متخصص دیگر.

البته بعد از مراجعه ی اول، خود درمانگر می تواند بهتر راهنماییتان کند که به چه نوع مشاوره ای احتیاج دارید. ممکن است روانشناس شما را به یک روانپزشک، یا روانپزشک شما را به یک روانشناس معرفی کند.

برای مطالعه ی مقاله ی دیگری در رابطه با مرکز مشاوره خانواده اینجا را کلیک کنید

در زیر به مسائل مهم دیگری که برای انتخاب روانشناس باید در نظر بگیرید، اشاره خواهیم کرد:

 • آیا روانشناسی که انتخاب کرده اید، مجوز و اعتبار نامه دارد؟ هر روانشناسی موظف است، مدرک و اعتبارنامه ی خود را به مراجع ارائه دهد. تنها روانشناسانی که تمرینات و آموزش های ویژه و تحصصی دیده اند واجد شرایط دریافت مجوز رسمی هستند.
 • اگر بیمه هستید، آیا بیمه شما حاضر به تقبل هزینه ی درمان روانشناسی هست یا خیر؟
 • آیا محدودیتی برای تعداد جلساتی که بیمه هزینه اش را می پردازد وجود دارد؟
روانشناس خوب در تهران
روانشناس خوب در تهران

یکی از بهترین راه ها برای پیدا کردن یک روانشناس خوب در تهران جستجوی اینترنتی است. صفحات جستجو گر خود را به دنبال بهترین روانشناس بگردید، اما فریب تبلیغات را نخورید. همواره سعی کنید از صحت و درستی تبلیغات روانشنسان اطمینان حاصل کنید. چرا که امروزه روانشناسان غیر حرفه ای بسیاری هستند که با تبلیغات، به جای تلاش برای درمان، سعی در جلب مشتری دارند.

از طرفی، به جز اینترنت، می توانید برای پیدا کردن یک روانشناس خوب از دوستان، آشنایان یا سایر پزشکانی که به آنها مراجعه میکنید راهنمایی بخواهید.

هرچند پیدا کردن اسم یک روانشناس در تهران چندان هم دشوار نیست، آنچه ممکن است از شما وقت انرژی بگیرد، پیدا کردن یک روانشناس خوب در تهران است. نکات زیر می توانند شما را در پیدا کردن یک روانشناس خوب راهنمایی کنند:

 • با روانشناس تماس بگیرید و ببینید که آیا با درمان های شواهد محور جهت حل مشکلی مانند مشکل شما آشنا هست یا نه؛ و اینکه آیا اصلا در روش درمانی اش از روش شواهد محور استفاده می کند یا خیر. درمان های شواهد محور، درمانهایی هستند که مورد آزمایش مخصوص قرار گرفته اند و اثر گذاریشان ثابت شده است. درمان های شواهد محور( مانند درمان افسردگی، اضطراب، حملات پنیک، خیس کردن رختخواب در کودکان، رفتار های پرخاشگرایانه و غیره ) بر اساس تحقیقات انجام شده با معیار های مشخصی صورت می گیرد.
 • از مشاور بپرسید که آیا تجربه ای در درمان موردی مشابه مورد مسئله ی شما داشته است یا خیر؟ برخی روانشناسان در زمینه ی کار کردن با بچه ها تخصص دارند و برخی در زمینه ی مشاوره ی خانواده، بزرگسلان و افراد مسن تر. برخی ممکن است تجارب بسیار گسترده ای در حل مشکلاتی از قبیل مشکل شما داشته باشند. در صورت امکان سعی کنید از پای تلفن متوجه شوید که روانشناس منتخبتان، چقدر تجربه دارد.
 • در مورد هزینه ی درمان از روانشناس یا منشی اش سوال بپرسید. در مورد اینکه هزینه ی جلسات کنسل شده و احتمالا طول و تعداد جلسات نیز اطلاع کسب کنید.
 • بفهمید مطب روانشناس در کجا واقع شده است، چه ساعتی هایی در مطب حضور دارد و می تواند خدمات مشاوره را به شما ارائه دهد، و اینکه آیا در مواقع اضطرار می تواند در دسترس شما باشد یا خیر. بفهمید که آیا روانشناس در یک کلینیک یا مطب کار می کند، یا در مرکز درمانی، مدرسه ی پزشکی، موسسات خصوصی یا کجا؟
 • در مورد اینکه روانشناس چه نوع مشاوره ی روانی می تواند به شما ارائه دهد( مثلا درمان طولانی مدت در برابر کوتاه مدت، درمان فردی یا گروهی، و محور تئوری های درمانی او) اطلاع کسب کنید و ببینید آیا با انتظارات شما مطابق است یا خیر؟
 • به یاد داشته باشید که انتخاب یک روانشناس مسئله ای بسیار شخصی است. هیچ روانشناسی وجود ندارد که بتواند برای همه خوب باشد. بسیار مهم است که نسبت به روانشناسی که انتخابش می کنید حس اعتماد داشته باشید و این روانشناس توانایی آن را داشته باشد که به شما کمک کند.

بعد از جمع آوری همه ی این اطلاعات( تا هرچقدر که توانستید کسب کنید) مدتی به خودتان فرصت بدهید تا راجع به آنها فکر کنید. شاید لازم باشد جلسه ی اول را به روانشناسی که انتخابش کرده اید مراجعه کنید و به چند نفر دیگر هم سر بزنید تا ببینید با کدام راحت تر هستید. از صرف کردن وقت و انرژی برای پیدا کردن روانشناسی مناسب شخص شما دریغ نکنید.

روانشناس خوب در تهران
روانشناس خوب در تهران

جلسه ی اول روانشناسی با روانشناس خوب در تهران

سعی کنید در جلسه ی اول و معارفه از روانشناس سوالاتی بکنید. از قبیل اینکه: تا چه حد تجربه ی درمانی داشته است؟ چند نفر از بیمارانی که درمان کرده مشکل شما را داشته اند ؟ نتایج جلسات روانشناسی برای آنها چه بوده است؟

بعد از اتمام جلسه ی اول مشاوره با روانشناس،  برای ارزیابی صحیح او سعی کنید از خود بپرسید:

 • آیا من می توانم با این فرد ارتباط خوبی بگیرم؟ کاملا احساس راحتی کردن بهترین معیار برای تشخیص روانشناس خوب و مناسب شما نیست، چرا که اگر با او خیلی هم راحت باشید در طول جلسه فقط با هم گپ می زنید و این اصلا برای درمان شما راهگشا نیست.
 • آیا روانشناس واقعا به من گوش می دهد؟ آیا او سوالات کافی می پرسد؟ به خصوص در جلسه ی اول روانشناس باید سوالات زیادی بپرسد تا با مشکلی که با آن رو به رو هستید بیشتر آشنا شود.
 • آیا روانشناس در طول جلسه از شما پرسید که می خواهید چه نتیجه ای از این درمان بگیرید؟ یا اینکه می خواهید زندگیتان چگونه باشد؟ اگر هدف مشخصی از درمان نداشته باشید، بیمار و روانشناس چگونه می فهمند که درمان اتفاق افتاده است؟

مشاور خانواده

روانشناسی که مشاوره خانواده می دهد، در این زمینه آموزش ویژه دیده و تخصص دارد. مشاور خانواده با بررسی مسائل و مشکلات موجود در بستر خانواده، به خصوص در مورد مشکلات رفتاری کودکان، سعی می کند راهنمایی لازم را به اعضای خانواده بکند. تا بتوانند بستری آرا م و مناسب برای تغییر الگوهای رفتاری و بهبود اوضاع، ایجاد کنند.

زوج درمانگر در تهران

زوج درمانگر در مشاوره و راهنمایی زوجین برای حل مسائل و مشکلات موجود در رابطه ی عاطفی و زناشویی تخصص دارد. با آموزه هایی که زوج درمانگر به هر دو طرف رابطه می دهد، آنها را برای ساختن ارتباط عاطفی و زناشویی بهتر آماده می کند.

جهت استفاده از خدمات روانشناسی و رزرو نوبت با متخصصان روانشناسی با شماره های زیر تماس بگیرید

09212773724- 02122636858

بیشتر بدانید

 

مطالب پیشنهادی

منبع