مشاوره ازدواج | رابطه تان را نجات دهید | بهترین مشاور ازدواج در تهران

مشاوره ازدواج
0 ۲۷۲

مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج

انتخاب اینکه پیش یک مشاور ازدواج بروید، گام بزرگی در رابطه تان خواهد بود. این انتخاب به آن معنی است که بپذیرید برخی از  چیزها در رابطه تان عالی و درست نیست. انتخابی که معمولا سخت است و پذیرش آن دشوار. و اگر دقیقا نمی دانید مشاوره ازدواج دقیقا راجع به چیست، این انتخاب می تواند برای شما کمی گنگ و رازآلود باشد. بهتر است بدانید مراجعه برای مشاوره ازدواج نیازمند تلاش فراوان از جمله پیدا کردن یک مشاور خوب، هماهنگی و تنظیم مسائل مالی که این جلسات برایتان در پی خواهند داشت، صرف کردن وقت و غیره…، خواهد بود.

مشاوره ازدواج
مشاوره ازدواج

در اغلب اوقات تصمیم برای مراجعه به یک مشاور ازدواج، تصمیم سختی است، چرا که معمولا یکی از طرفین فکر می کند مشاوره ازدواج می تواند به رابطه کمک کند و دیگری با او موافق نیست. همچنین زوج هایی که در این مورد اطلاعات زیادی ندارند، مطمئن نیستند که صرف وقت و هزینه در جلسه ی مشاوره ازدواج بتواند کمکی به آنها بکند.

برای اینکه بیشتر با مقوله ی مشاوره ازدواج آشنا شوید و از فرآیند آن اطلاعات کسب کنید، در ادامه به برخی از مشکلاتی که معمولا زوج ها می توانند برای رفع آن از کمک یک مشاور بهره ببرند اشاره خواهیم کرد.

نکته ی مهم آن است که بدانید بیشتر مشاوره های روانشناسی چه برای زوجین باشند و چه فردی، معمولا پیشنهاد یک جلسه ی کوتاه معارفه و آشنایی به شما می دهند تا راحت تر به مشاوره اعتماد کنید. و بفهمید که آیا مشاوره چیزی هست که به درد شما بخورد یا نه. در پرسیدن سوالاتتان از مشاور تردید نکنید. هرچه زودتر سوالات خود در مورد روند مشاوره را از او بپرسید، زودتر به این نتیجه خواهید رسید که آیا مشاوره برای شما سودمند خواهد بود یا خیر.

در ادامه به بررسی برخی مشکلاتی که معمولا در زندگی مشترک بین زوج ها پیش می آید و یک مشاور ازدواج می تواند در حل این مشکلات به طرفین کمک کند، اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

  1. بی عتمادی طرفین به هم

یکی از رایج ترین دلایلی که زن و شوهر ها( یا هر زوجی در هر رابطه ی احساسی ای)  به خاطر آن به مشاوره ازدواج مشاوره می کنند، کمک گرفتن از مشاور در رابطه با مشکلات مربوط به مسئله ی اعتماد کردن به هم دیگر است.  این بی اعتمادی ممکن است مربوط به خیانت جنسی باشد. شاید هم به خیانت احساسی ربط داشت باشد. شاید هم بی اعتمادی ناشی از شک به دروغ گویی طرف در زمینه ی مشائل مالی باشد.

در هریک از این موارد، بازسازی بنیاد اعتماد می تواند از طریق ایجاد یک محیط متعادل و ایمن که هر دو طرف بتوانند بدون احساس ضعف مشکلات و مسائل خود را بیان کنند، شکل بگیرد.

مشاوره ازدواج
مشاوره ازدواج
  1. زیاد تر شدن تعداد دعوا ها و مشاجره ها

آیا احساس می کنید روند روزانه ی زندگی شما بیشتر و بیشتر به سمت داشتن بحث و مشاجره های هر روزه پیش می رود؟ شاید همه ی این مشاجره ها، بحث ها و دعوا های کوچکی باشند، یا شاید هم دعواهای بزرگی باشند که در نهایت به قهر و ترک کردن خانه می انجامند. در هر صورتی، این الگوی افزایش تعداد مشاجره هاست که اهمیت دارد.

تعدد مشاجره ها و دعوا های ریز و درشت بین زن و شوهر نشان از آن دارد که در زیر لایه های رابطه مشکلاتی وجود دارند که علی رغم ظاهرشان به درستی بین طرفین حل نشده اند.

  1. ارتباط ضعیف بین طرفین

شاید دعواهای ظاهری و آشکار مشکل اصلی نباشند. اما شما مداوما احساس می کنید که به درستی درک نمی شوید یا حتی از طرف مقابل انکار هم می شوید. یا شاید هم احساس می کنید دقیقا و به درستی نمی دانید همسرتان از نظر احساسی چه حسی دارد. تا حدی که ممکن است آنقدر از شناختنش دور باشید که به نظرتان غریبه بیاید. اغلب اوقات یکی از محسوس ترین نتایج مشاوره ازدواج افزایش این ارتباط موثر بین طرفین است. همچنین افزایش کیفیت ارتباط بین آن دو. یک مشاور روانشناس ماهر و حرفه ای می تواند ابزارهایی را به شما آموزش دهد که بتوانند در بهبود نحوه ی ارتباط، شنیدن و درک همدیگر کمک زیادی به هر دو شما بکنند.

  1. چیزی به شدت اشتباه به نظر می رسد اما شما مطمئن نیستید که چه چیزی یا چرا.

دقیقا همانند مشاوره های روانشناسی فردی، مشاوره ازدواج هم گاهی اوقات نه تنها برای حل مشکلات، که برای شناسایی انها می تواند مفید باشد. بیایید فرض کنیم که چیزی در پویایی ازدواج شما خلل ایجاد کرده است، اما حقیقتا نمی توانید آن را توصیف کنید یا بگویید که دقیقا چیست. یا مثلا احساس می کنید به اندازه ی قبل با همسرتان راحت نیستید. یا شدیدا خود را نسبت به ائ بی میل می بینید اما نمی دانید چرا.

اینها معمولا نشانه های اولیه ی آن هستند که ان تداخلات دارند روندی ناسالم به خود می گیرند یا باعث ناکارآمدی رابطه می شوند. البته این به آن معنی نیست که یک نفر از طرفین مقصر است و باید سرزنش شود.  بلکه استراحت دادن به رابطه و کمک به تقویت آن در یک مرکز مشاوره مناسب می تواند کلید حل مشکلات شما باشد.

  1. چیزی هست که واقعا دوست دارید همسرتان آن را بداند، اما نمی توانید به او بگویید

گاهی اوقات زیبایی مشاوره ازدواج از خود مکان کلینیک شروع می شود. این اتاق می تواند به محیطی امن و حمایتگر تبدیل شود تا بتوانید بدون مشکل با همسرتان صحبت کنید. یک مشاور روانشناس حرفه ای که به عنوان مشاور ازدواج انتخابش کرده اید، ابتدا فضا را گرم می کند تا بیشتر احساس راحتی کنید. تا بتوانید بر ترس هایتان غلبه کنید و آنچه را می خواهید به همسرتان بگویید و با او درمیان بگذارید.

  1. یک یا هردو شما در حین مجادله و دعوا ناچار به کوتاه آمدن می شوید

طبق تحقیقات می دانیم که نحوه ی مدیریت مجادله بین یک زوج یکی از بهترین روش ها برای تشخیص آن است که آیا رابطه شان دوامی خواهد آورد یا نه. شاید در یک مشاجره یا دعوا یکی از طرفین ساکت شود، طفره برود، سعی کند انتقام بگیرد یا حالات تدافعی- تهاجمی به خود بگیرد. متاسفانه راه های بسیار زیادی برای کوتاه آمدن در مجادله و دعوا وجود دارند. راه هایی که باعث می شوند مشکلات اصلی کم کم و رفته رفته بدتر شوند.

  1. هر شما تجربه ی اتافاق ناگواری را داشته اید که نحوه ی ارتباطتتان با هم را تحت تاثیر قرار داده است.

گاهی اوقات نه خود بدشنانسی ها و اتفاقات ناگوار ، بلکه تاثیری که بر رابطه و ازدواجتان می گذارد می تواند شما را آزار دهد. بسیاری از زوج ها بعد از تجربه ی جانگداز از دست دادن بچه شان، سریعا از هم جدا می شوند. در مواقع دیگر بی کاری طولانی مدت، مشکلات سلامت، پریشانی و گیر و دار در شرایط خانواده ی یکی از طرفین و غیره.

مشاوره ازدواج
مشاوره ازدواج

بهتر است فکر نکنید رفتن پیش یک مشاور ازدواج کاری است که غوغا می کند و تغییر بسیار بزرگ و چشمگیری به صورت ناگهانی در زندگی شما ایجاد می کند. بلکه در چنین مواقعی فقط مشاوره ازدواج می تواند به شما کمک کند در گذر از بحران های این چنینی بتوانید بند های رابطه تان را محکم تر کنید و به سلامت از طوفان بگذرید.

بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران

مراکز مشاوره ازدواج در حقیقت مراکز مشاوره روانشناسی هستند که خدمات مشاوره ازدواج هم ارائه می دهند. اصولا مشاوره ازدواج به گرایش و تجربه ی مشاور بستگی دارد. به همین دلیل ممکن است بسیاری از مراکزی که ادعا می کنند می توانند خدمات مشاوره ازدواج به شما ارائه دهند،چندان با شما صادق نباشند.

در انتخاب مرکز مشاوره ازدواج دقت کنید.

مرکز مشاوره بوجیکا با کدری مجرب از روانشناسان و روانپزشکان حرفه ای، آماده ی ارائه ی خدمات تخصصی مشاوره ازدواج به شما عزیزان می باشد. شما هم اکنون می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما، با مرکز بوجیکا تماس بگیرید.

لینک منبع

روانشناس کودک | بهترین روانشناس کودک در تهران | کلینیک روانشناسی کودک
چگونه یک روانشناس خوب در تهران پیدا کنیم؟ | بهترین روانشناس تهران
مرکز مشاوره خانواده | مرکز مشاوره خانواده در تهران | مرکز مشاوره در شمال تهران
مشاوره آنلاین روانشناسی
خودارضایی در زنان