مشاوره آنلاین | بهترین مرکز مشاوره آنلاین در تهران | مشاوره آنلاین حالِ کوک

مشاوره آنلاین
0 ۲۴۱

مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین

همه ی ما گاهی اوقات در زندگی به مشورت با یک نفر دیگر نیازمندیم. کسی که حس می کنیم از خود ما فرد دانا تری است و راحت تر از ما که داخل گود هستیم، می تواند از بیرون گود مشکل و مسئله ی مان را ببیند و در حلش به ما کمک کند.

مشاوره به معنی مشورت کردن است. یک مشاور روانشناس بیشتر از آنکه یک درمانگر باشد( مانند روانپزشک) یک متخصص در زمینه ی مشورت دادن است. مشاور مانند یک مربی شما را راهنمایی می کند تا خودتان مسیر موفقیت را طی کنید، نه این که موفقیت را به شما بدهد.

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین

مشاور روانشناس با تحلیل شخصیت و شرایط روحی و روانی شما، سعی می کند بهترین راهنمایی را به شما بکند تا بتوانید خودتان مشکلاتتان را حل کنید.

اما هروقت صحبت از جلسات مشاوره روانشناسی به میان می آید مردم معمولا به یاد اتاق روانشاس و مبل راحتی که رویش دراز بکشند و با مشاور حرف بزنند می افتند. در صورتی که مشاوره می تواند الزاما به این شکل نباشد.

برای درک این مطلب بهتر است بدانید که مشاوره فقط برای درمان بیماری ها و اختلالات روانی نیست، بلکه شما می توانید از سایر خدمات مهم مشاوره،، مانند مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره روانشاسی کودک و غیره نیز بهره ببرید. برای کمک گرفتن از یک مشاور حتما نیازی نیست که به یک اختلال روانی دچار باشید، بلکه مشاوره روانشناسی می تواند در کنار آمدن با مسائل روزمره زندگی هم به شما کمک کند.

با توجه به گستره ی خدمات روانشناسی، مشاوره می تواند الزاما حضوری نباشد. بلکه شما می توانید از راه دور هم از مزیت های مشاوره روانشناسی بهره ببرید. مشاوره از راه دور معمولا به دو صورت انجام می شود. یکی مشاوره تلفنی و دیگری مشاوره آنلاین.

مشاوره آنلاین امروزه با همه گیر شدن گوشی های هوشمند و دسترسی راحت به اینترنت رایج ترین شکل مشاوره از راه دور است. مشاوره آنلاین همچنین خدمات و مزیت های بیشتر و گسترده تری نسبت به مشاوره تلفنی دارد. چرا که از طریق مشاوره آنلاین شما می توانید از امکانات ارتباط تصویری با مشاور بهره ببرید. همچنین اگر مثلا مشاوره ازدواج انجام می دهید، در صورتی که شما و همسرتان در جاهای مختلفی باشید، می توانید به صورت همزمان با مشاور ارتباط برقرار کنید. ( چت های گروهی یا قابلیت رومینگ)

مزیت های مشاوره آنلاین

علاوه بر همه ی اینها، مشاوره آنلاین این امکان را به شما می دهد که اگر فرصت کافی برای مراجعه به کلینیک یا دفتر مشاور را ندارید، همچنان بتوانید از خدمات مشاوره بهره مند شوید. مشاوره آنلاین به خصوص برای افرادی مناسب است که مشغله های کاری به آنها اجازه نمی دهد تا وقت آن را داشته باشند که ساعاتی در هفته را صرف رفتن به کلینیک روانشناس بکنند.

اگر انسان پر مشغله ای هستید و به مشاوره روانشناسی احتیاج دارید، مشاوره آنلاین شاید بهترین گزینه برای شما باشد.

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین یا در کل مشاوره های از راه دور بیشتر حکم مسکن را دارند تا درمان کامل. بهترین مزیت مشاوره های راه دور کمک گرفتن از مشاور برای حل بحران های لحظه ای است. افراد معمولا وقتی در شرایط حادی گیر می کنند که در لحظه به کمک مشاور احتیاج دارند، از خدمات مشاوره از راه دور استفاده می نمایند.

مزیت دیگر مشاوره آنلاین آن است که شما می توانید پیش از آنکه حضورا به مشاور مراجعه کنید و شرایط او را ارزیابی نمایید تا ببینید آیا اصلا مشاور مناسبی برای شما هست یا نه، می توانید این کار را از راه دور انجام دهید. پس از تماس آنلاین با مشاور شما می توانید ارزیابی اولیه از مشاور را از همین طریق انجام دهید و در پول و وقت خود صرفه جویی کنید. اگر طی جلسه ی آنلاین احساس کردید که این مشاور فرد مناسبی برای کمک به شماست، تعلل نکنید و وقت ملاقات حضوری از او بگیرید.

با همه ی مزیت هایی که مشاوره آنلاین یا کلا مشاوره های از راه دور دارند، هنوز هم بهتر است اگر قصد دارید از خدمات مشاوره استفاده کنید، به صورت حضوری به دفتر یا کلینیک روانشناس مراجعه کنید. چرا که اگر ارتباط حضوری وجود داشته باشد، مشاور راحتتر می تواند با شما ارتباط برقرار کند و مسائلتان را تحلیل نماید.

چرا مشاوره آنلاین؟

مشاوره آنلاین می توانید مزیت ها و پیشنهاد های زیادی نسبت به مشاوره رو در رو داشته باشد.

  • می تواند بی دردسر باشد. مشاوره آنلاین می تواند زمان کمتری از شما بگیرد. همچنین اگر مشاوره را به شکل آنلاین انجام دهید دیگر نیازی نیست نگران ترافیک و شلوغی باشید. اگر مشاوری را انتخاب کرده اید که فاصله ی زیادی با شما دارد یا حتی در شهر دیگری است، می توانید به راحتی با استفاده از مشاوره آنلاین از خدماتش بهره مند شوید.
  • در مقایسه با مشاوره حضوری، مشاوره آنلاین می تواند ارزان تر تمام شود. از آنجاییکه جلسات مشاوره های آنلاین معمولا کوتاه مدت تر هستند، و همچنین شما از دفتر مشاور هم استفاده نمی کنید، بنابراین مجموعه هزینه ی مشاوره آنلاین اصولا کمتر از مشاوره حضوری تمام می شود. الیته بسیاری از روانشناسان مشاوره آنلاین را بدون دریافت هیچ هزینه ای انجام می دهند.
  • مشاوره آنلاین برای بعضی از مردم راحت تر از مشاوره حضوری است. بعضی از مردم از اینکه در حضور یک مشاور به عنوان فردی غریبه قرار بگیرند خجالت می کشند و نمی توانند راحت باشند. این افراد از راه دور بهتر می توانند با مشاور ارتباط برقرا کنند. برای چنین کسانی مشاوره آنلاین می تواند راحتتر باشد تا مشاوره حضوری.

بهترین مشاوره آنلاین

بهترین مشاوره آنلاین آنی است که در جلسه ی آنلاین هم بتوانید به خوبی جلسه ی حضوری با مشاور احساس راحتی کنید. مهمترین عامل در موفقیت هرگونه جلسه ی روانشناسی، راحتی مراجع با روانشناس است. چراکه اگر مراجع نتواند به درستی و به راحتی مشکلاتش را کاملا به مشاور ابراز نکند، مشاور هم نمی تواند دید درستی برای تحلیل شرایط داشته باشد.

مراکز زیادی در تهران نیستند که خدمات مشاوره آنلاین ارائه می دهند. اما برخی از روانشناسان که با پیشرفت تکنولوژی و تغییر زمانه همگام بوده اند، خوشبختانه در کنار مشاوره های حضوری، مشاوره های آنلاین هم انجام می دهند.

مرکز مشاوره حالِ کوک با در اختیار داشتن کادری مجرب از روانشناسان و روانپزشکان متخصص، آماده ی ارائه ی خدمات تخصصی مشاوره آنلاین به شما عزیزان می باشد. شما هم اکنون می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما، با حالِ کوک ارتباط برقرار کنید.
مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین

مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج مربوط به حل مشکلات زناشویی بین یک زوج است. وجود مشکل در رابطه ی زناشویی، یکی از رایج ترین دلایل مراجعه ی مردم به مشاوره روانشناسی است.

در مشاوره ازدواج روانشناس به عنوان یک مدیر جلسه عمل می کند. با مدیریت صحیح مشاور شما می توانید مطمئن باشید که در فضایی امن و به دور از قضاوت، به راحتی می توانید مشکلاتتان را بیان کنید و از هیچ چیزی نترسید. از طرف دیگر مشاور طی جلسه به هر دو طرف وقت کافی و یکسان می دهد تا بتوانند به آسانی حرف های خود را بزنند.

سپس مشاور بعد از شنیدن حرف های طرفین، و بعد از اینکه طرفین به اصطلاح از نظر احساسی خود را خالی کردند، به تحلیل وضعیت پرداخته و راهنمایی های لازم را به زوجین می کند.

مشاوره ازدواج می تواند شامل تمرین هایی باشد که طرفین موظف به انجام آنها تا جلسه ی بعدی خواهند بود.

مشاوره ازدواج یکی از انواع مشاوره است که به راحتی می توان آن را به صورت آنلاین انجام داد.

لینک منبع
کلینیک روانشناسی کودک | بهترین کلینیک روانشناسی کودک در تهران
مشاوره روانشناسی تهران | بهترین مرکز روانشناسی در تهران
دکتر روانشناس خوب | روانشناس خوب در تهران با قیمت مناسب
مشاوره آنلاین روانشناسی
افسردگی شدید