قانون جذب چیست؟ | مشاوه روانشناسی | مرکز روانشناسی در شمال و غرب تهران

قانون جذب چیست؟
0 ۱۹۴

قانون جذب چیست؟

 

آیا شواهد علمی برای “قانون جذب” وجود دارد؟

“شما آهنربایی زنده هستید، در مورد هر چه بیندیشید همان را به سمت خود جذب کرده اید” برایان تریسی

قانون جذب یکی از اسرارآمیزترین قوانین این جهان است. یک باور قدیمی در میان افراد معنوی وجود دارد که شما به آنچه فکر میکنید در حقیقت آن را به زندگی خود دعوت می کنید. اما آیا پایه ای در مغز انسان وجود دارد که از این ایده به ظاهر انتزاعی پشتیبانی کند؟

این روحانیون باستان با مدیتیشن عمیق، کشف کردند که شرایط بیرونی شما چگونه وضعیت درونی شما را منعکس می کند. در سال های اخیر نویسندگان الهام بخش مانند دیپاک چوپرا، استر و جری هیکس و وین دایر با معرفی “قانون جذب”، “بخواهید و به شما داده می شود” و “قدرت نیت” درباره این ایده ها توضیح داده اند. مستند “راز” بسیاری از رهبران فکر را در این جهان گرد هم آورد و تجربه اشخاص مختلفی را که از این اصل حمایت می کنند، پخش کرد. در “راز” ما می آموزیم که این مسئله مبتنی بر “اصول علمی” است که اشاره به فیزیک کوانتومی دارد که از این ادعا حمایت می کند: این که شما هر آنچه را مطرح می کنید به خودتان جذب خواهید کرد. در این مقاله به این سؤال پاسخ خواهیم داد.

قانون جذب چیست؟
قانون جذب چیست؟

آیا در مغز انسان مبنایی برای حمایت از این ایده به ظاهر انتزاعی وجود دارد؟

در مطالعات اخیر تصویربرداری از مغز  نشان می دهد که مغز در واقع در عملکرد خود با “قانون جذب” مطابقت دارد. شاید قانع کننده ترین شواهد تا به امروز کشف “نورون های آینه ای” باشد که در ابتدا که در میمون ها مشاهده شد. دانشمندان سرانجام مجموعه ای از “نورون های آینه ای” را در انسان پیدا کردند که رفتار کسی را که مشاهده می کند، به صورت آینه باز تاب می دهد. یعنی وقتی کسی را مشاهده می کنیم که کاری انجام می دهد، همان الگوی فعال سازی مغز، به آن شخص اجازه می دهد آنچه را که دیده (مثلاً بلند کردن دست راست یا لبخند زدن)، در مغز شخص ناظر، منعکس شود. گویا ناظر همان کارها را انجام می دهد.

فعالیت هایی در بخش هایی از مغز مشاهده می شود: مناطقی که بدن را برای حرکت و توجه آماده می کنند. بنابراین، به نظر می رسد که مغز ما به طور خودکار عملکرد شخص دیگری را منعکس می کند. به همین ترتیب، هنگامی که ما عمل می کنیم، مغز دیگران به شکلی مشابه روشن می شود. اقدامات ما باعث ایجاد اقدامات مشابه در مغز دیگران می شود.

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه های مختلف و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز حال کوک با شماره های زیر تماس بگیرید

02122636858- 0921277372

قانون جذب چیست؟
قانون جذب چیست؟

قانون جذب را امتحان کنید

برای لحظه ای به این فکر کنید که در هنگام تماشای تعقیب و گریز با سرعت بالای ماشین یا آکروباتیک فوق العاده چه حسی دارید. مغز خود شما شبیه سازی را تنظیم می کند، انگار که شما واقعاً این کارها را انجام می دهید. شما احساس می کنید که انگار راننده آن ماشین یا یک اسکیت باز هستید زیرا مغز شما عملکرد کسانی را که می بینید به آینه می دهد.

آزمایشات انجام شده درباره ی قانون جذب

در حالی که این تحقیقات هنوز در حال توسعه است. مجموعه ای از یافته های ثابت تر برای حمایت بیشتر از “قانون جذب” ادامه می یابد. تحقیقات اولیه با استفاده از تصویربرداری از مغز نشان داده است که ترس قسمت بادامی شکلی را در مغز به نام آمیگدال فعال می کند. وقتی چهره های ترسناک به مردم نشان می دهید، آمیگدال فعال می شود که گویی آن افراد خودشان ترس را تجربه می کنند.

چیزی که شاید جذاب تر باشد، این است که روش هایی برای تغییر آزمایش وجود دارد که مردم کاملاً از این چهره های ترسناک غافل باشند. با این حال، هنگامی که شما در این دوره به مغز آنها نگاه می کنید و از دیدن چهره ها بی اطلاع هستند، آمیگدال نیز فعال می شود. حتی افرادی که مغز آنها آسیب دیده است به طوری که نسبت به آنچه می بینند “کور” شده اند، در صورت مواجهه با چهره های ترسناک، آمیگدال را فعال می کنند.

بنابراین، ترس در دیگران به عنوان ترس در مغز ما ثبت می شود. آمیگدال روشن شده شخص دیگری، آمیگدال خودمان را روشن خواهد کرد. ما ترس را به خود جذب می کنیم زیرا فوراً با افراد دیگر و مغز آنها در ارتباط هستیم. به همین دلیل است که افراد مضطرب باعث اضطراب افراد دیگر می شوند و افرادی که ترسیده اند باعث ترس افراد دیگر می شوند. اصول مشابه در مورد خوشبختی و پاداش مورد انتظار اعمال می شود، هنگامی که مغز ما مراکزی را روشن می کند که در دیگران مطابق با این حالت های احساسی باشند.

قانون جذب چیست؟
قانون جذب چیست؟

احساسات دیگران هم بر ما تاثیر می گذارد

ممکن است وقتی گریه کسی را می بینیم ما هم احساس غمگینی کنیم یا برعکس خنده ی افراد را. زیرا ما پاسخ های مغزی را در مغز دیگران با احساسات خودمان تنظیم می کنیم. یعنی گذشته از مغزهای ما که از اعمال دیگران به گونه ای تقلید می کند، آنها همچنین می توانند احساسات را منعکس کنند.

ردیف سوم مدارکی که از “قانون جذب” پشتیبانی می کند مربوط به “بخواهید و به شما داده می شود” و “قدرت تصمیم” می باشد. مناطق مغزی که درگیر “قصد” هستند با مناطقی که درگیر عمل هستند بسیار مرتبط هستند. فعال شدن مناطقی از مغز که درگیر قصد هستند، شروع به فعال شدن مراکز عمل شما خواهد کرد. درد باید به اندازه کافی قوی باشد تا یک عمل یا در حقیقت واکنش از طرف شما انجام شود. همچنین، هنگامی که توجه خود را بر روی یک احساس خاص (به عنوان مثال درد) قرار می دهید، می تواند بدتر شود یا به عبارتی بیشتر احساس شود.

در مقابل، وقتی توجهمان را از آن درد دور می کنیم، درد کاهش می یابد. بنابراین، اینگونه نیست که ما آنچه را که قرار است اتفاق بیافتد مانع شویم بلکه این امکان را ایجاد می کنیم که هنگام حضور در آن شرایط یا قصد انجام آنها، کارهایی را برای بهتر شدن شرایط انجام دهیم.

بنابراین، “اقدامات مسری”، “احساسات مسری”، “قصد-اقدام” و اتصالات “توجه-عمل” همه از “قانون جذب” حمایت می کنند. زیربنای همه این ایده ها مفهوم اتصال است. درون و بیرون ما با هم در ارتباط هستند. آنچه فکر می کنیم و احساس می کنیم  و اینکه دیگران نیز چگونه عمل می کنند بر نحوه عملکرد ما تأثیر می گذارد. عمق احساسات و اعمال ما یک متغیر مهم در “جلب” آنچه می خواهیم در زندگی خود داشته باشیم می باشد.

استفاده از قانون جذب در زندگی

اگر احساس کنید کنترل زندگی خود را در دست دارید، بیشتر، از اینکه از رختخواب بیرون بیایید و از روز خود لذت ببرید، خوشحال و هیجان زده می شوید. اگر احساس می کنید که برده شغلی هستید، بیشتر اوقات سر خورده و عصبانی خواهید شد. اگر بتوانید زندگی، شغل، خانواده ای را که می خواهید ایجاد کنید، آن را گرامی داشته و هیجان زده خواهید شد.

بنابراین مثبت باشید. از لحظه ای که هر روز صبح از خواب بیدار می شوید تا لحظه ای که سرتان هر شب به بالش می گذارید، انرژی و افکار شما باید به تأییدات مثبت اختصاص یابد. هرچه بیشتر به آن فکر کنید، بیشتر به آن اعتقاد می آورید و بیشتر به استقبال آن می روید.

طبق قانون جذب، ذهن انسان مانند آهنربایی است که هر آنچه می خواهد را به سوی خود جذب می کند. پس مراقب افکارتان باشید.

قانون جذب بر اساس جذب انرژی های همانند کار می کند. وقتی انسان بر خواسته ای متمرکز می شود، بر اساس قانون جذب انرژی های همانند، اتافاقاتی از همان جنس را به زندگی خود دعوت می کند. افکار انسان می تواند سلامت، ثروت، رفاه، موفقیت، عشق و شادی را به همراه بیاورد.

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه های مختلف و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز حال کوک با شماره های زیر تماس بگیرید

02122636858- 0921277372

مطالب پیشنهادی

لینک 1منبع

لینک2منبع

اختلال شخصیت وابسته(DPD)

درمان اضطراب با نوروفیدبک

انواع بیش فعالی

تست بارداری |

ازدواج با فرد معتاد