6 روش ارتباط با روانشناس آنلاین | بهترین مرکز مشاوره آنلاین تو دستته

روانشناس آنلاین
0 ۲۲۴

روانشناس آنلاین

روانشناس آنلاین

دلایل زیادی وجود دارند که یک نفر بخواهد به خاطر آنها به یک مشاور روانشاس مراجعه کند. روانشناس همان متخصصی است که می تواند در رفع مشکلات روحی و روانی به شما کمک کند. اما همانطور که امروزه همه ی مردم می دانند، مشاوره روانشناسی صرفا برای درمان بیماری ها و اختلالات روانی نیست، بلکه گستره ی بسیار بزرگی از مشکلات رایج روزمره هم می توانند دلیل کافی برای مراجعه به یک روانشناس باشند.

روانشناس آنلاین
روانشناس آنلاین

برای مثال مشکلی مانند افسردگی. امروزه افسردگی یکی از معضلات شایع و بسیار رایج درمیان مردم است. یک فرد افسرده الزاما دچار بیماری روانی نیست، بلکه این افسردگی می تواند ناشی از شرایط زندگی اش باشد. اما همین افسردگی می تواند بر جنبه های مختلف زندگی یک فرد تاثیر منفی زیادی داشته باشد و روند عادی زندگیش را مختل کند. در چنین مواقعی روانشناس بیشتر در مقام مشاوره، سعی می کند مانند یک مربی به شما کمک کند تا خودتان با مشکلاتتان کنار بیایید و در رویارویی با آنها پیروز شوید.

جهت استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه کودک، خانواده، زوج درمانی و سایر اختلالات روانشناسی و رزرو وقت از متخصصین مرکز مشاوره حال کوک می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

02122636858 – 09212773724

یک روانشاس در کنار درمان اختلالات روانی می تواند در زمینه هایی مانند، مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره طلاق و حتی مشاوره کاری به شما کمک کند.

اما همه ممکن است وقت کافی نداشته باشند تا بتواند هر چند وقت یکبار به جلسه ی مشاوره بروند. ممکن است آنقدر زندگی پر مشغله ای داشته باشند که تنظیم وقت برای مشاوره برایشان امکان پذیر نباشد. یا حتی ممکن است افرادی خجالت بکشند که در حضور مشاور به عنوان یک فرد غریبه بنشینند و از مشکلات و معضلات بسیار شخصیشان برای او بگویند. خیلی ها هم با بودن در حضور مشاور احساس راحتی نمی کنند.

در چنین شرایطی است که روانشناسی از راه دور می تواند به شما کمک کند. روانشناسی از راه دور می تواند اشکال مختفی داشته باشد. مانند مشاوره تلفنی. اما امروزه با پیشرفت و در دسترس بودن تکنولوژی شکل دیگری از روانشناسی از راه دور به وجود آمده که می تواند خدمات گسترده تری از مشاوره تلفنی داشته باشد. روانشناس آنلاین.

روانشناس آنلاین
روانشناس آنلاین

اگر شما هم فکر می کنید شرایطتان مناسب مراجعه حضوری به یک روانشناس نیست، اما واقعا به کمکش احتیاح دارید، بهتر است در ادامه ی مقاله همراه ما باشید، تا بیشتر با خدمات یک روانشناس آنلاین آشنا شوید.

مشاوره آنلاین

روانشناسی آنلاین که همچنین به عنوان مشاوره آنلاین، مشاوره از راه دور یا مشاوره مجازی هم شناخته می شود، تقریبا یک روش نوین برای بهبود سلامت روحی و روانی است. در یک جلسه ی مشاوره آنلاین، روانشناس آنلاین از طریق اینترنت و فضای مجازی توصیه ها و راهنمایی لازم را به شما می کند و حمایت های مورد نیازتان را فراهم می آورد. روانشناس آنلاین می تواند از طریق ایمیل، ویدئو کنفرانس، چت آنلاین، پیامک یا تماس آنلاین با شما ارتباط برقرار کند. مشاوره آنلاین می تواند به صورت زنده و همزمان اتفاق بیفتد، مثلا از طریق چت روم یا مکالمات آنلاین، یا می تواند با تاخیر صورت بپذیرد مثلا از طریق ایمیل.

مشاوره آنلاین محدودیت هایی هم دارد، اما به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از روش های رایج برای دریافت مشاوره روانشناسی است. با وجود فقدان تحقیقات کافی در زمینه ی تاثیر گذاری مشاوره آنلاین، این روش راه دیگری از ارئه ی خدمات به بیماران را پیش روی روانشناسان می گذارد.

روانشناس آنلاین
روانشناس آنلاین

مشاوره آنلاین چگونه است

ابزار اولیه ارتباطی که در دسترس روانشناس آنلاین قرار دارند عبارتند از:

  1. ایمیل
  2. پیام فوری
  3. چت همزمان
  4. تماس اینترنتی
  5. ویدئو چت
  6. ویدئو کنفرانس

جهت استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه کودک، خانواده، زوج درمانی و سایر اختلالات روانشناسی و رزرو وقت از متخصصین مرکز مشاوره حال کوک می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

02122636858 – 09212773724

مشاوره آنلاین در امروز

در حالی که ممکن است بسیاری از متخصصان روانشناسی امروزه با دیده ی شک  و تردید به مشاوره آنلاین نگاه کنند، تعداد زیادی از افرادی که از خدمات مشاوره ی یک روانشناس آنلاین بهره برده اند بسیار از این روش راضی بوده اند. طبق تحقیقات انجام شده، تقریبا همه ی کسانی که مشاوره روانشناسی را از طریق ویدئو چت دریافت کرده اند، صد در صد از خدمات آن راضی بوده اند.

البته مشاوره آنلاین ممکن است برای همه هم مناسب نباشد، اما به هر حال در برخی از شرایط اثر گذاری مطلوبی از خود نشان داده است. برای مثال کسانی که می خواهند اعتیادشان را ترک کنند می توانند از کمک یک روانشناس آنلاین بسیار سود ببرند. به خصوص برای آنهایی که مراجعه ی حضوری و ملاقات رو در رو با مشاور برایشان دشوار است.

روانشناس آنلاین
روانشناس آنلاین
برای آشنایی بیشتر مقاله ی مشاوره آنلاین را بخوانید.

اما متاسفانه علی رغم اینکه بسیاری از روانشناسان مایلند روش مشاوره آنلاین را تجربه کنند، تعدا تقاضاها از طرف مردم برای روانشناسی آنلاین کم است. مردم عادت کرده اند که از خدمات مشاوره آنلاین بدون هزینه بهره ببرند. به همین خاطر وقتی صحبت از پرداخت کردن هزینه برای مشاوره آنلاین به میان می آید، بسیاری مایل نیستند هیچگونه هزینه ای بپردازند. بنابر این به مشاوره ادامه نمی دهند. اگر هزینه ی مشاوره آنلاین به اندازه مشاوره حضوری باشد، هنوز هم بسیار هستند که ترجیح می دهند به مشاوره حضوری بروند.

خدمات مشاوره یک روانشناس آنلاین مزایا و معایبی هم دارد که بهتر است به آنها دقت داشته باشیم. راحتی و سهولت اغلب به عنوان یکی از مزیت های بزرگ مشاوره آنلاین شناخته می شود، در حالی که تکنولوژی های غیر قابل اعتماد و اینکه بیمه هزینه ی های مشاوره انلاین را پوشش نمی دهد، می توانند از معایب بزرگ این روش به حساب بیایند.

پیش از اینکه بخواهید از کمک یک روانشناس آنلاین بهره ببرید بهتر است به پارامتر هایی مانند سهولت، مسائل قانونی و اخلاقی این روش، در کنار مزایای مشاوره آنلاین دقت کنید.

بهترین روانشناس آنلاین

دقیقا همانطور که یک روانشناس عادی آموزش های ویژه می بیند و تخصص های مشخصی را کسب می کند، یک روانشناس آنلاین هم آموزش های ویژه ی خودش را می بیند.در حالی که بعضی از سایت ها هستند که ادعا می کنند راهی سریع و آسان برای تبدیل شدن به یک روانشناس آنلاین را پیش رو می گذارند، واقعیت آن است که تمرینات و آموزش های لازم برای تبدیل شدن به یک روانشناس آنلاین دقیقا به سختی و مهمی همان آموزه ها و تمریناتی هستند که فرد برای تبدیل شدن به یک روانشناس عادی، به آنها احتیاج دارد.

روانشناس آنلاین
روانشناس آنلاین

راه های زیادی برای تشخیص یک روانشناس آنلاین خوب وجود دارند. یک روانشناس آنلاین خوب معمولا:

  • ادعای زیادی نمی کند و تنها خدمات مشاوره ای را عرضه می کند که در آنها تخصص و مهارت کافی دارد.
  • خدمات مشاوره آنلاین را در حقیقت یک روانشناس معمولی ارائه می کند که در زمینه ی مشاوره آنلاین هم تخصص دارد و در این زمینه آموزش ویژه دیده و مهارت دارد. پس با محدویت های و مزایای این روش مشاوره آشنایی کامل دارد. شما می توانید برای ارزیبای از روانشناس آنلاین هم در مورد تجربیات مشاوره و همچنین تجربه ی مشاوره های آنلاین از او سوال بپرسید.
  • روانشناس آنلاین باید درک درستی از تکنولوژی داشته باشد. این امر شامل این می شود که روانشناس بداند چگونه از ابزار های لازم برای ارائه ی خدمات مشاوره آنلاین استفاده کند.
  • مشاور روانشناس باید بتواند تضمین دهد که اطلاعات شخصی بیمار پیش او محفوظ و امن است. تا فرد در این باره هیچگونه نگرانی نداشته باشد.

سعی کنید همواره روانشناسی را برای مشاوره آنلاین انتخاب کنید که برایتان کاملا قابل اعتماد است. چنانچه دیدید روانشناس آنلاین به شکل نامتعارف و بی دلیلی اصرار می کند تا اسناد شخصی مانند عکس و فیلم از شما داشته باشد، هرگز به او اعتماد نکنید.

مرکز مشاوره حالِ کوک با کادری مجرب از روانشناسان مجرب و حرفه ای ، با تجربه ی بالا در زمینه ی مشاوره آنلاین، از پیشگامان این روش درمانی بوده، و یکی از بهترین مراکزی است که می توانید بهترین روانشناس آنلاین را در آنجا بیابید. شما هم اکنون می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما با حالِ کوک ارتباط برقرا کنید.

جهت استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه کودک، خانواده، زوج درمانی و سایر اختلالات روانشناسی و رزرو وقت از متخصصین مرکز مشاوره حال کوک می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

02122636858 – 09212773724

لینک منبع