بهترین روانشناس کودک در تهران | بهترین مرکز روانشناسی کودک در شمال و غرب تهران

بهترین روانشناس کودک در تهران
0 ۲۸۲

بهترین روانشناس کودک در تهران

بهترین روانشناس کودک در تهران

پیدا کردن بهترین روانشناس کودک در تهران می تواند برای شما چالش برانگیز باشد. در شهر تهران به عنوان پایتخت و یکی از پر جمعیت ترین شهر های ایران، روانشناسان کودک بسیار زیادی هستند که آماده ی کمک کردن به رفع مشکلات کودک شما هستند. اما چطور می توانید تشخیص دهید که چه کسی را انتخاب کنید؟ کدامیک از آنها بهترین روانشناس کودک برای فرزند شما هستند؟

بهترین روانشناس کودک در تهران
بهترین روانشناس کودک در تهران

صدها روانشناس کودک در تهران حضور دارند، تعداد آنها آنقدر زیاد است که اگر یک پدر و مادر مسئولیت پذیر بخواهند مناسب ترین روانشناس را برای فرزندشان پیدا کنند، احتمالا خودشان دچار مشکلات روحی می شوند…

جهت استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه کودک، خانواده، زوج درمانی و سایر اختلالات روانشناسی و رزرو وقت از متخصصین مرکز مشاوره حال کوک می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

02122636858 – 09212773724

مشکلات و مسائل اجتماعی، ناتوانی در یادگیری، و مسائل خانوادگی رایج ترین مشکلاتی هستند که برای حل آنها بهتر است با یک مشاور روانشناس تماس بگیرید.

اگر شما هم از آن دسته از والدین مسئولیت پذیر هستید که به سلامت روحی روانی فرزند خود اهمیت می دهید و احساس می کنید او به کمک یک مشاور کودک نیاز دارد، بهتر است در ادامه ی مقاله همراه ما باشید تا با روش های مناسب برای پیدا کردن بهترین روانشناس کودک در تهران آشنا شوید. با داشتن اطلاعات و راهنمایی های زیر چالش و دشواری پیدا کردن یک روانشناس خوب برای شما کمتر خواهد شد.

چگونه یک روانشناس کودک خوب پیدا کنیم؟

با مشاور پرورشی مدرسه ی کودکتان تماس بگیرید. مشاوران پرورشی مدرسه معمولا فهرستی از روانشناسان کودک خوب که پزشکان معتبری هم هستند، دارند.

بهترین روانشناس کودک در تهران، آنی است که دانش تخصصی درمورد کودکان و نوجوانان دارد و تجارب موفقی هم در مشاوره و درمان کودکان و نوجوانان دارد. مشاوران با تجربه ی پرورشی مدارس، معمولا فهرست خوبی از متخصصان روانشناس کودک اطراف محل زندگی شما دارند که می توانند آنها را به شما معرفی کنند.

بهترین روانشناس کودک در تهران
بهترین روانشناس کودک در تهران

در اینترنت بگردید. چنانچه مشاور پرورشی مدرسه ی کودک نتوانست کمکی به شما بکند، شما می توانید از راه سریع و آسان اینترنت کمک بگیرید. در صفحات سایت های مختلف اینترنتی، شما می توانید روانشناسان کودک زیادی را بیابید. تنها کافی است یک جستجوی ساده انجام دهید.

نکته : به یاد داشته باشید که تمام روانشناسان کودکی که در اینترنت پیدا می کنید قابل اعتماد نیستند. بسیاری از این مراکز با تبلیغات صِرف، فقط قصد جلب مشتری دارند، تا اینکه بخواهند واقعا به شما کمک کنند. در انتخاب روانشناس از اینترنت دقت کافی به خرج دهید.

مشکلی که در جستجوی اینترنتی وجود دارد، این است که کسی نیست تا بتواند روانشناسی را که به صورت آنلاین پیدا کرده اید، تایید یا تکذیب کند. بنابراین همواره در جستجوی اینترنتی برای مشاور روانشناس کودک، به یاد داشته باشید که اولا در صورت امکان به نظرات افراد دیگری که قبلا به او مراجعه کرده اند و نظرشان را در سایت درج کرده اند نگاهی بیاندازید.

سپس حتما پیش از مراجعه با مرکز مشاوره تماس بگیرید و سوالاتتان را پیش از جلسه از روانشناس بپرسید تا یک ارزیابی اولیه از او و مهارت و تجربه اش داشته باشید. با این کار دیگر لازم نیست وقت و هزینه ی خود را تلف کنید تا فقط برای ارزیابی پیش روانشناس کودک بروید.

از دوستان و آشنایان بپرسید. دوستان و آشنایانی که تجارب مثبت و کارآمدی از کار با یک روانشناس کودک داشته اند، بهترین منبع برای گرفتن بازخورد و معرفی یک روانشناس کودک برای شما هستند. اگر چنین دوست یا آشنایی داشتید، از او بپرسید که روند جلسات مشاوره چگونه پیش می رفته؟ روانشناسی که پیشش می رفته چگونه آدمی است؟ آیا فرزند شما و فرزند دوستتان هردو از یک مشکل مشابه رنج می برند؟ آیا روانشناس پیشنهادی او برنامه ی جلسات را با والدین هماهنگ می کند؟ آیا بیمه قبول می کند؟

پیدا کردن بهترین روانشناس کودک در تهران

روانشناسان کودک زیادی وجود دارند که شما می توانید از میانشان یک نفر را انتخاب کنید. در زیر به نکاتی که می توانند به شما در فرآیند انتخاب بهترین روانشناس کودک در تهران کمک کنند، اشاره خواهیم کرد.

بهترین روانشناس کودک در تهران
بهترین روانشناس کودک در تهران

جهت استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه کودک، خانواده، زوج درمانی و سایر اختلالات روانشناسی و رزرو وقت از متخصصین مرکز مشاوره حال کوک می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

02122636858 – 09212773724

از روانشناس سوال بپرسید. پیش از رفتن به جلسه ی مشاوره،بهتر است سوالات زیر را پای تلفن از روانشناس کدوک بپرسید:

  • سابقه ی تحصیلی و سابقه ی تجارب کاری شما در کار کردن با کودکان چیست؟
  • هر چند وقت یکبار با والدین کودک تحت درمانتان ملاقات می کنید؟
  • آیا با معلم و مربی پرورشی و هوش و استعداد کودک من در مدرسه هم ارتباطی برقرار می کنید؟
  • درمان و مشاوره کودکانی که پیش شما می آیند معمولا چقدر طول می کشد؟
  • نظر شما در مورد استفاده از دارو چیست؟
  • آیا امکان آن وجود دارد با والدین یکی از کودکانی که قبلا با او کار کرده اید، صحبت کنم؟

برای جلسه ی مشاوره آماده باشید. پیش از تنظیم کردن وقت مشاوره، فهرستی از نگرانی هایی که دارید آماده کنید. هرگونه ارزیابی تحصیلی یا گزارش از کلاس درس کودک که دارید را با خود به جلسه ببرید. سابقه ی رفتاری کودک از ابتدای رشد تا کنون را به یاد داشته باشید.

آیا مشکلات کنونی بچه، جدیدا به وجود آمده اند؟ آیا اخیرا تغییر یا اختلال بزرگی در بستر خانواده به وجود آمده است؟

هیچ کس بهتر از شما کودکتان را نمی شناسد، به همین خاطر هم هرچه اطلاعات بیشتری از کودکتان جمع کنید، بهتر است. همکاری با روانشناس کودک و انجام تمرین های مورد نظر او در خانه، بهترین راهکار برای کمک به رفع مشکلات فرزندتان خواهد بود.

پیش از انتخاب یک روانشناس کودک، ترجیحا با سه رواشناس ملاقات کنید. روانشناسان کودک سبک ها و روش های درمانی متفاوتی با هم دارند. برای مثال برخی از روانشناسان کودک ترجیح می دهند در کنار والدین با کودک کار کنند، در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند تنها با کودک کار کنند.

بهترین روانشناس کودک در تهران
بهترین روانشناس کودک در تهران

وقت لازم را بگذارید و حداقل با سه روانشناس کودک مصاحبه کنید. شما هیچگاه همینطوری یک پرستار کودک ناشناس را برای مراقبت از فرزندتان انخاب نمی کنید، درست است؟ این مسئله هم مانند همان است. بسیاری از والدین اولین روانشناس کودکی را که می بینند انتخاب می کنند و بعدا پشیمان می شوند. عجله نکنید. به غرایزتان اعتماد کنید.

انواع درمان روانشناسی کودک

انواع بسیار گوناگونی از درمان های روانشناسی برای کودکان و نوجوانان وجود دارند. در زیر به فهرست کوتاهی از معروف ترین این درمان ها اشاره می کنیم:

  • بازی درمانی. روانشناسانی که روش بازی درمانی را نتخاب میکنند، از اسباب بازی ها، آدمک ها، بازی های فکری و هنری برای کمک به کودکان خردسال استفاده می کنند. این کار به کودک اجازه می دهد تا خودش را خالی کند و ترس ها و نگرانی هایش را ابراز نماید. بازی درمانی بهترین روش برای درمان کودکان خردسال مهد کودکی و بچه های دبستانی است که درگیر مشکلات احساسی هستند.
  • گروه درمانی. گروه درمانی ایده آل ترین روش برای کودکان ونوجوانانی است که از مشلات اجتماعی رنج می برند. مشکلاتی مانند خجالتی بودن بیش از حد، انزوای جمعی و اذیت شدن توسط برخی بچه های دیگر. گروه درمانی به کودکان کمک می کند مهارت های اجتماعی لازم را یاد بگیرند و انعطاف پذیر تر باشند.
  • مشاوره فردی. چه کسی بعد از حرف زدن در مورد مشکلاتش احساس بهتری نمی کند؟ تقریبا همه ی مشاوران روانشناس مهارت های ویژه ای در زمینه ی مشاوره کلامی دارند. هرچند بهتر است مطمئن شوید که روانشناس کودک شما تجربه و تخصص کافی در زمینه ی کار کردن با والدین و کودکان و نوجوانان را دارد.
بهترین روانشناس کودک در تهران
بهترین روانشناس کودک در تهران

بهترین روانشناس کودک تهران

مراکز روانشناسی زیادی در تهران هستند که می توانند خدمات مشاوره روانشناسی کودک را به شما ارائه دهند. اما این به معنای آن نیست که همه ی آنها تخصص و مهارت کافی در این زمینه را هم دارند. از هر روشی که روانشناس کودک را انتخاب می کنید، در این کار دقت لازم را به خرج دهید.

اگر به دنبال مرکز مشاره ای معتبر در شمال تهران می گردید، خبر خوب برای شما این است که مرکز مشاوره حالِ کوک با کادری مجرب از روانشناسان متخصص در شمال تهران، یکی از مراکزی است قطعا می توانید بهترین روانشناس کودک در تهران را در آنجا بیابید. شما هم اکنون می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما ، با حالِ کوک ارتباط برقرار کنید. 

جهت استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه کودک، خانواده، زوج درمانی و سایر اختلالات روانشناسی و رزرو وقت از متخصصین مرکز مشاوره حال کوک می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

02122636858 – 09212773724

لینک منبع
مرکز مشاوره و روانشناسی شمال تهران
مشاوره خانواده
کلینیک روانشناسی کودک
کارگاه فرزند پروری
افسردگی شدید