مشاوره روانشناسی تهران | بهترین مرکز روانشناسی در تهران

مشاوره روانشناسی تهران
0 ۴۲۰

مشاوره روانشناسی تهران

بعضی از ما بیشتر از آن چیزی که فکر می کنیم به یک مشاوره روانشناسی احتیاج داریم. بسیاری از مشکلات روزمره که ما با آنها دست و پنجه نرم می کنیم ریشه های روانی دارند. همچنین خیلی پیش می آید که در کل حال روحیمان خوب نیست و هیچ دلیل قانع کننده ای هم برای آن پیدا نمی کنیم. در چنین شرایطی است که مشاوره روانشناسی می تواند به کمک ما بیاید. (مشاوره روانشناسی تهران)

مشاوره روانشناسی تهران
مشاوره روانشناسی تهران

مشاوره روانشناسی، همانطور که از اسمش هم پیدا است با درمان فرق دارد. یک مشاور به عنوان یک درمانگر شما را خوب نمی کند، بلکه کارش بیشتر شبیه یک مربی است. او با تحلیل شرایط و وضعیت روحی شما، با ارئه ی راهکار هایی شما را راهنمایی می کند و بهتان آموزش می دهد که چگونه با مشکلات روحیتان رو به رو شوید و آنها را حل کنید.

به همین خاطر است که مشاوره روانشناسی به درمان بیماری های روانی محدود نمی شود و می تواند در حل گستره ی بزرگی از از مشکلات به شما کمک کند. از مشکلاتی که ممکن است فقط محدود و منحصر به فرد شما نباشند. یک روانشناس می تواند در زمینه های مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، مشاوره قبل از ازدواج، استعد یابی کودکان، روانشناسی کودکان، حتی مشاوره تحصیلی و شغلی و غیره، به شما کمک کند.

مشاوره روانشناسی تهران

اما در هر شهری زندگی می کنید بهتر است مشاور روانشناسی را انتخاب کنید که در شهر خودتان است. اگر به دنبال یک مشاور روانشناس در تهران می گردید، بهتر است به دنبال بهترین باشید. چراکه هر مشاور روانشناسی الزاما توان آن را ندارد که به شما در رفع معضلات و درگیری های روحی و روانیتان کمک کند. از طرف دیگر هر روانشناس شناخته شده و مطرحی هم می تواند مناسب شما نباشد. بهترین روانشناس برای شما، روانشناسی است که می توانید در حضورش احساس راحتی کنید و بدون تعارف و خجالت، از مشکلاتتان با او حرف بزنید.

پس ممکن است برای پیدا کردن یک مرکز مشاوره روانشناسی در تهران، راه چندان آسانی پیش رویتان نباشد. اساسا پیدا کردن بهترین مشاور برای خودتان فرآیندی وقت گیر و انرژی بر است. اما به همان اندازه مهم و تاثیر گذار هم هست. (مشاوره روانشناسی تهران)

برای پیدا کردن یک مشاور روانشناس خوب در تهران، بهتری است سری به مرکز مشاوره بوجیکا بزنید.

مرکز مشاوره بوجیکا، با در اختیار داشتن کادری مجرب از روانشناسان و روانپزشکان حرفه ای، آمده ی ارائه ی بهترین خدمان مشاوره روانشاسی به شما عزیزان می باشد. شما هم اکنون می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما به بوجیکا متصل شوید و با ما تماس بگیرید.

اما در ادامه بهتر است کمی بیشتر با مقوله ی روانشناسی آشنا شویم. چنانچه شما هم مایلید کمی بیشتر در مورد روانشناسی و آنچه در جلسات اتفاق می افتد آشنا شوید، بهتر است در ادامه همراه ما باشید.
(مشاوره روانشناسی تهران)

جلسات روانشناسی چگونه است؟

در بیشتر انواع روانشناسی، مشاور روانشناس شما را تشویق می کند تا بیشتر در مورد افکار و واحساسات، همچنین آن چیزی که برایتان مشکل ایجاد کرده صحبت کنید.اگر احساس کردید که برایتان سخت است تا در احساساتتان را برای مشاور باز کنید، نگران نباشید. با گذشت زمان خود روانشناس به شما کمک می کند تا اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید و و در طول جلسات با او راحتتر باشید.
(مشاوره روانشناسی تهران)

مشاوره روانشناسی تهران
مشاوره روانشناسی تهران

از آنجاییکه مشاوره روانشناسی گاهی اوقات شامل بحث های احساسی شدید می شود، شما ممکن است حتی در طول جلسه گریه کنید، ناراحت شوید یا حتی دچار عصبانیت و پرخاش شدید شوید. بعضی از مردم ممکن است پس از جلسه با روانشناس، حتی از نظر فیزیکی و جسمی هم خسته شوند. نگران نباشید، روانشناس آنجاست تا به شما کمک کند با چنین احساسات  و برونریزی هایی کنار بیایید.

همچنین در طول جلسات درمانی، مشاور روانشناس ممکن است از شما بخواهد تکالیفی را در خانه انجام دهید. منظور از تکالیف فعالیت ها و تمرین هایی است که کمک می کنند آنچه را در طول جلسه ی مشاوره یادگرفتید، ته نشین شود. با گذشت زمان صحبت کردن در مورد نگرانی هایتان می تواند حال روحیتان را بهتر کند، نحوه ی فکر کردنتان و حستان به خودتان را تغییر دهد. همچنین می تواند توانایی شما در حل مسائل و کنار آمدن با مشکلات زندگی را بالا ببرد.

مشاوره روانشناسی چقدر طول میکشد

تعداد جلسات روانشناسی که شما به آنها احتیاج دارید، همچنین فاصله ی بین جلساتی که باید پیش مشاور روانشناستان بروید، به عوامل گوناگونی بستگی دارد. عومالی از قبیل:

 • بیماری یا وضعیت خاص روحی و روانی شما
 • شدت علائم روانی که دارید
 • اینکه چه مدت آن علائم روانی را داشته اید یا اینکه چه مدت است درگیر این وضعیت و روحی و روانی هستید
 • چه قدر سریع پیشرفت می کنید
 • چه قدر استرس تجربه می کنید
 • چقدر این مشکلات سلامت روحی و روانیتان در روند صحیح زندگی روزمره تان اثر می گذارد
 • چقدر از طرف اعضای خانواده یا دیگران حمایت می شوید
 • چقدر توان مالی آن را دارید که به جلسات مشاوره روانشناسی بروید

اگر مشکتان حاد نباشد و وضعیت نامناسب روحی و روانیتان کوتاه مدت باشد، جلسات مشاوره روانشناسی ممکن است تنها چند هفته طول بکشند. اما اگر دچار بیماری های روحی و روانی طولانی مدت باشید یا مشکلات روحی دراز مدت دیگری داشته باشید، جلسات مشاوره روانشناسی ممکن است حتی تا سال ها هم طول بکشند.

تاثیر جلسات مشاوره روانشناسی

مشاوره روانشناسی ممکن است وضعیت شما را درمان نکند یا نتواند حال و روز ناخوش آیند شما را رفع کند. اما می تواند قدرت آن را به شما بدهد که به شکلی سالم و صحیح با مشکلاتتان کنار بیایید و در مورد خودتان و زندگیتان احساس بهتری داشته باشید.
(مشاوره روانشناسی تهران)

بهترین مشاوره روانشناسی تهران

گام هایی وجود دارند که با برداشتن آنها می توانید بیشترین و بهترین نتیجه را از جلسات مشاوره روانشناسی بگیرید و مشاوره موفقیت آمیزی داشته باشید.

مشاوره روانشناسی تهران
مشاوره روانشناسی تهران
 • مطئمن شوید که با مشاورتان راحت هستید. اگر اینطور نیست به دنیال روانشناس دیگری بگردیدی که با او احساس راحتی می کنید.
 • به مشاورتان مانند یک شریک و دوست نگاه کنید. مشاوره روانشناسی زمانی بهترین نتیجه را می دهد که شما مشارکت فعالی داشته باشید و در تصمیم گیری هایتان با مشاورتان مشورت کنید. اطمینان حاصل کنید که شما و مشاورتان در مورد مسائل و مشکلات اصلی شما و همچنین در مورد راه رفع آنها، توافق نظر دارید. با همکاری با هم می توانید اهدافی مشخص کنید و در طول زمان میزان پیشرفتتان را بررسی نمایید.
 • در جلسات مشاوره باز و رو راست باشید. موفقیت جلسات به علاقه ی شما برای به اشتراک گذاشتن افکار و احساساتی که تجربه شان می کنید بستگی دارد. همچنین به اینکه چقدر مایل هستید که ایده ها، راه های جدید و نقطه نظر های متفاوت را بپذیرید. اگر به دلیل اینکه به نطرتان دردناک و ناراحت کننده می آید از صحبت کردن در مورد برخی از مسائل و مشکلاتتان، چیز هایی که از آنها خجالت می کشید و ترس هایتان سر باز می زنید، این مسئله را به روانشناستان بگویید.
 • برای نتیجه گرفتن عجله نکنید. کار کردن بر روی مسائل و مشکلات احساسی می تواند دردناک  و ناراحت کننده باشد و نیز به انرژی زیادی نیاز داشته باشد. ممکن است برای اینکه نتیجه ی چشمگیری از مشاوره ببینید نیازمند جلسات روانشناسی زیادی باشید.
 • اگر به نظرتان جلسات مشاوره کمکی نمی کنند و اثری ندارند، در مورد آن با مشاورتان حرف بزنید. اگر احساس می کنید که جلسات زیاد مشاوره که انجام داده اید برایتان مفید و سودمند نبوده، در مورد این مسئله با مشاور روناشناستان حرف بزنید. روانشناس ممکن است بخواهد در روند درمانی تغییراتی ایجاد کند تا مشاوره اثربخش تر گردد.

لینک منبع

تست بیش فعالی | سن تشخیص بیش فعالی | علائم بیش فعالی خفیف
روانشناس کودک | بهترین روانشناس کودک در تهران | کلینیک روانشناسی کودک
روانشناس خوب در تهران چگونه پیدا کنیم؟ | بهترین روانشناس تهران | دکتر روانشناس خوب
سازگاری کودکان با طلاق
مشاروه آنلاین روانشناسی