مشاوره ازدواج در تهران | بهترین مرکز مشاور ازدواج در شمال و غرب تهران | مشاوره زوجین

مشاوره ازدواج در تهران
0 ۴۲۸

مشاوره ازدواج در تهران

مشاوره ازدواج در تهران

پیدا کردن یک کلینیک مشاوره ازدواج در تهران کار ساده ایست. اما پیدا کردن یک مرکز روانشناسی زوجین که مرکز با کیفتی باشد به کمی تلاش و وقت نیاز دارد.

مشاوره ازدواج در تهران
مشاوره ازدواج در تهران

گاهی اوقات بهتر است بپذیریم که به تنهایی نمی توانیم از پس همه ی مشکلاتمان بر بیاییم و به کمک یک متخصص نیاز داریم. رفتن پیش یک مشاور ازدواج به معنی این نیست که پذیرفته اید ازدواجتان اشتباه بوده. بلکه به معنای این است که مانند بدنتان که گاهی مریض می شود، ازدواجتان هم دچار بیماری ای شده که برای درمانش باید به درمانگر متخصص مراجعه کنید.

اقدام برای رفتن به مشاوره ازدواج نشان دهنده ی آن است که شما به رابطه تان با همسرتان اهمییت می دهید. و اتفاقا گامی مثبت و کاملا درست است. در چنین مواقعی ازقضا لجبازی و نپذیرفتن اینکه مشکلی وجود دارد، گامی منفی و مخرب است.

مشاوره ازدواج

دلایل بسیاری وجود دارند که می توانند باعث شوند یک زوج در ازدواجشان با مشکل مواجه شوند. اگر بتوان منبع اصلی مشکل را پیدا کرد، حل کردن بسیاری از این مشکلات آسان خواهد بود. مشکل هم دقیقا همین جاست؛ پیدا کردن ریشه ی اصلی مشکلات.

تعیین اینکه دقیقا باید روی چه چیزی تمرکز کرد ساده نیست، چرا که مشکلات معمولا آن چیزی که در ظاهر نشان می دهند نیستند. در اغلب اوقات یک مشکل به مشکل دیگری مرتبط است یا از آن ناشی می شود.

مثلا یک زوج می توانند بر سر مسئله ی رابطه ی جنسی با هم مشکل داشته باشند، به این دلیل که در واقع خانم احساس می کند به اندازه ی کافی مورد احترام نیست. امری که بر تمایلش برای امر جنسی تاثیر می گذارد.

علاوه بر این، یک مشکل در ظاهر ساده می تواند در واقع نتیجه ی یک مسئله ی بسیار بزرگتر باشد.

مشاوره ازدواج در تهران
مشاوره ازدواج در تهران

مثلا شوهری که وقتی زن از او می خواهد،  آشغال ها بیرون نمی برد و این کار همسرش را عصبانی می کند. چنین مشکلی باید به آسانی قابل حل باشد. فقط اگر شوهر سر وقت آشغال ها را بیرون ببرد مشکل به راحتی حل می شود.

هرچند این کار به این سادگی ها هم نیست. احساسات در حقیقت قلب هرگونه مشکلات زناشویی هستند، حتی آن مشکلاتی که به نظر احساسی نمی آیند. شاید دلیل نهانی وجود دارد که شوهر آشغال ها را بیرون نمی برد.

شاید با خودش فکر می کند که همسرش زیاده از حد کنترل گر است؛ و بیرون نبردن آشغال ها برایش راهی برای اثبات استقلالش است( البته به صورت ناخودآگاه). از آن طرف زن ممکن است این رفتار مرد را نشانه ای از این ببیند که شوهر نمی خواهد به او کمک کند یا از او حمایت نماید. (مشاوره ازدواج در تهران)

برای آشنایی بیشتر مقاله ی مشاوره ازدواج را مطالعه کنید.

شناختن نقش احساسات در گام اول برای بهبود بسیار ی از روابط خیلی مهم است. از نقطه نظر احساسی،  منطقی به نظر می رسد که برای حل کردن هر گونه مشکلی باید با احساساتی که پشت آنها پنهان است کنار بیایید.

پس آیا ما باید با احساسات پشت هر عملمان کنار بیاییم؟ بله، به نظر می رسد تمام آن کاری باید بکنیم این است که احساساتمان را کنترل کنیم یا تغییرشان بدهیم. شوهر فقط باید آشغال ها را بیرون ببرد و از این کار احساس خشم و ناراحتی نکند، و زن هم باید عصبانیت خود را کنترل کند و سریع به مرد پرخاش نکند.

اگرچه این کار هم احتمالا آن جواب کاملی که می خواهیم را به ما نمی دهد. چراکه احساساتی که ما تجربه می کنیم ممکن است چیز دیگری هم پشت خود داشته باشند و تلاش برای تغییر آنها به صورت مستقیم مشکل را از ریشه حل نکند.

ما معمولا فکر می کنیم که تمام احساساتمان به شرایط خاصی که در آن هستیم مرتبط است. یعنی آنچه را که احساس می کنیم نتیجه ی مستقیم آن چیزی است که می شنویم یا می بینیم. اما احساسات ما می توانند تحت تاثیر افکاری باشند که در سرمان نگه می داریم. به عبارت دیگر احساسات ما، و افکار و رفتار هایی که از این احساسات ناشی می شوند، در حقیقت محصول آن چیزی هستند که باورش داریم.

مشاوره ازدواج در تهران
مشاوره ازدواج در تهران

این ایده که سیستم باورهای ما محرک احساسات ما است یک الگوی درمانی بنیادین برای مشاوره ازدواج است. آنچه به آن اعتقاد داریم نشان دهنده ی این است که از نظر احساسی چه برخورد و رفتاری از خودمان نشان می دهیم.

این بیرون بردن آشغال نیست که موجب واکنش احساسی می شود، بلکه نکته ی مهم آن است که این بیرون بردن آشغال نشان دهنده ی چیست. دید و نگاه ما به یک رویداد موجب واکنش احساسی خاص ما نسبت به آن می شود. این رویداد های جهان نیستند که احساسات ما را بر می انگیزند، بلکه نگاه ما به آن رویداد هاست که ما را به آنها وصل می کند.

در یک رابطه ی زناشویی اعتقادات ما  در حکم قوانینی هستند که بر اساس آنها با طرفمان تعامل می کنیم.این اعتقادات در واقع باور ما در باره ی این هستند که یک رابطه ی زناشویی باید چگونه باشد و به نظرمان همسرمان باید چگونه فکر و با ما رفتار کند.  باورهای ما در همه ی ابعاد زندگی مان حضور دارند و اساس آن چیز هایی هستند که دوستشان داریم، می خواهیمشان و انتظارشان را داریم.

زمانی که خواسته ها، نیازها و انتظارات ما برآورده شود احساس خوبی از رابطه مان خواهیم داشت. از آن طرف اگر این خواسته ها برآورده نشوند به منبع دعوا و مشکل تبدیل می شوند. نیاز ها، خواسته ها و انتظارات برآورده نشده همان چیزهای هستند که باعث وجود مشکل و ناراحتی در ازدواج می شوند.(مشاوره ازدواج در تهران)

برخی از باورها و اعتقادات کاملا قابل قبول هستند اما بعضی های دیگر اصلا اینطور نیستند. باورهای قابل قبول منطقی هستند و وقتی که نقطه ی پایه ی خواسته ها، نیاز ها و انتظارات ما باشند، ما کاملا حق داریم که آن ها را برآورده کنیم.  ما حق داریم که توسط همسرمان حمایت شویم یا مورد احترام او باشیم.

هرچند بعضی از باورها منطقی نیستند. منطقی نیست اگر باور داشته باشیم همسرمان باید تحت هر شرایطی دوستمان داشته باشد، بدون اینکه مهم باشد چه کاری می کنیم یا چگونه با او برخورد می کنیم. (بعضی از مردم هستند که واقعا به مسئله باور دارند! )

بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران

مراکز مشاوره ازدواج زیادی در تهران وجود دارند. اما سعی کنید در وهله ی اول مرکزی را انتخاب کنید که با مشاور روانشناس حاضر در آن  کاملا احساس راحتی می کنید. اگر با مشاور راحت نباشید نمی توانید همه ی احساساتتان را با او در میان بگذارید، بنابراین او نمی تواند به درستی وضعیت شما را تحلیل کند و مشکلاتان را حل نماید.

مرکز مشاوره حالِ کوک با در اختیار داشتن کادری مجرب از روانشناسان مجرب آماده ی ارائه ی خدمات تخصصی مشاوره ازدواج در تهران می باشد. شما هم اکنون می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما، با حالِ کوک ارتباط برقرار کنید.

مشاروه قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج بهترین روش برای پیشگیری از وقوع مشکلات جدی در آینده ی رابطه است. با انجام دادن مشاوره قبل از ازدواج می توانید با شناخت صحیح از خودتان و همسر آینده تان با دید بازتری وارد رابطه ی زناشویی بشوید.(مشاوره ازدواج در تهران)

مشاوره قبل از ازدواج به شما یاد می دهد که در آینده چگونه با مشکلاتتان کنار بیایید و خودتان آنها را با رفتار های صحیح حل کنید.

لینک منبع
رواندرمانی
راز های ازدواج موفق کدامند؟
مشاوره آنلاین
مشاوره روانشناسی تهران