مرکز مشاوره و روانشناسی شمال تهران | بهترین روانشناس در تهران

مرکز مشاوره و روانشناسی شمال تهران
0 ۳۰۵

مرکز مشاوره و روانشناسی شمال تهران

مرکز مشاوره و روانشناسی شمال تهران

دلایل زیادی وجود دارند که ممکن است به خاطر آنها بخواهید به یک مشاور روانشناس مراجعه کنید. از گرفتن مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، مشاوره  تحصیلی، مشاوره طلاق و مشاوره جنسی گرفته تا درمان بیماری های روانی فردی یا حتی استعداد یابی کودکان. واقعیت آن است که بر خلاف تصور عموم، مشاوره روانشناسی می تواند خدمات بسیار گسترده ای را به شما ارائه دهد و در ابعاد زیادی به بهبود کیفیت زندگی شما کمک کند.

مرکز مشاوره و روانشناسی شمال تهران
مرکز مشاوره و روانشناسی شمال تهران

نکته ی مهمی که در مورد جلسات مشاوره روانشناسی باید به آن دقت داشته باشید، این است که الزاما وجود یک مشکل دلیل آن نیست که پیش یک روانشناس بروید. بلکه در بسیاری از مواقع افراد برای پیشگیری از بروز هرگونه مشکلی به روانشناس مراجعه می کنند. به عنوان مثال مشاوره پیش از ازدواج. پیش از آنکه در هر رابطه ای بخواهد مشکلی به وجود بیاید، مشاوره روانشناسی با آموختن برخی از تکنیک های مهارتی مهم در زندگی می تواند کمک بزرگی برای پیشگیری یا کنار امدن با آن در آینده، به شما بکند.

اما در کنار سایر معیارهای انتخاب روانشناس، بهتر است به این نکته توجه داشته باشید: مشاور روانشناسی را انتخاب کنید که در دسترس شما باشد. یعنی لازم نباشد برای هر جلسه ی مشاوره وقت و انرژی زیادی را صرف کنید تا فقط به دفتر یا کلینیک مشاورتان برسید. پس با این اوصاف بهتر است ترجیحا مشاوری را انتخاب کنید که در نزدیکی محل زندگی خودتان کار میکند.

از طرف دیگر همواره سعی کنید مشاوری را انتخاب نمایید که علاوه ی بر دسترسی مکانی، به لحاظ زمانی هم به راحتی قابل دسترسی باشد. مشاوری را برگزینید که وقت زیادی در دفتر مشاوره اش حاضر است و در بازه های مختلف زمانی از طول روز آماده ی پاسخگویی و برگزاری جلسه ی مشاوره است. این به شما کمک می کند تا راحت تر وقت زندگی روزانه ی خود را به گونه ای مدیریت کنید تا بتوانید به جلسات مشاوره حضوری هم برسید.

برای پیدا کردن بهترین مرکز مشاوره و روانشناسی شمال تهران، مقاله ی چگونه یک روانشناس خوب در تهران پیدا کنیم؟  را بخوانید.

اگر در جنوب شهر هستید، مشاور خوبی در جنوب انتخاب کنید، اگر در ناحیه ی شرق یا غرب هستید، مشاور روانشناس خوبی را در همان شرق یا غرب پیدا کنید. و اگر هم در مناطق شمالی تهران زندگی می کنید، مشاوری را انتخاب کنید که در همان مناطق است.

مرکز مشاوره بوجیکا، یکی از بهترین مراکز مشاوره روانشناسی در منطقه ی شمال تهران می باشد که با تجربه ی چندین ساله در زمینه ی ارائه ی مشاوره های روانشناسی و روانپزشکی، با کادری مجرب از روانشناسان و روانپزشکان متخصص و ماهر، آماده ی ارائه ی خدمات مشاوره روانشناسی حرفه ای به شما عزیزان می باشد. شما هم اکنون می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما، با مرکز مشاوره ی بوجیکا ارتباط برقرار کنید و آدرس و سایر راه های ارتباطی با ما را مشاهده نمایید.

البته در دسترس بودن تنها معیار برای پیدا کردن یک مشاور خوب نیست. گاهی اوقات ممکن است مشاوری را پیدا کنید که آنقدر برای شما خوب است که ارزش آن را دارد حتی از شهر دیگری راه بیفتید تا به جلسه ی مشاوره برسید. در چنین مواقعی کیفیت کار مشاور از دسترسی او هم مهمتر می شود.

نکته : به جز درموارد مشخصی که واقعا برخی از مشاوران مبتدی و غیر حرفه ای را می توان به عنوان مشاوران روانشناس بد شناخت، اصولا هیچ راهی وجود ندارد که بتوان بر اساس آن مشاورانی را در دسته ی خوب ها و بد ها قرار داد. بلکه رضایت از یک مشاور، امری شخصی است. بسیارند مواردی که افرادی با یک مشاور روانشناس جلسات خوب و موثری را پشت سر گذاشته اند، در حالی که همان مشاور برای فردی دیگر ناکارآمد و نامناسب بوده.

مرکز مشاوره و روانشناسی شمال تهران
مرکز مشاوره و روانشناسی شمال تهران

آن چیزی که در انتخاب مشاور روانشناس خوب در تهران مهم است این است که به یاد داشته باشید مشاور خوب، مشاوری است که برای شما خوب باشد. برای پیدا کردن یک مشاور درجه یک، هرگز تنها به حسن شهرت یک روانشناس یا روانپزشک توجه نکنید.

بلکه سعی کنید مشاوری را پیدا کنید که خود شما با او راحت هستید. چراکه شرط اول تاثیر داشتن مشاوره روانشناسی، راحت بودن با مشاور است. شما نمی توانید در برابر مشاوری که با او احساس راحتی نمی کنید به راحتی احساساتتان را بروز دهید. پس بسیاری از مشکلات در طول و پس از درمان حل نشده باقی می مانند و مشاور از انجاییکه نتوانسته به خوبی حال شما را درک کند، نمی تواند کمک زیادی به شما بکند.

پس فارغ از شهرت یا توصیه ی دیگران،  در وهله ی اول پیش مشاوری بروید که با او احساس راحتی می کنید.

اما در یک مرکز مشاوره و روانشناسی واقعا چه خدماتی به مراجعین ارائه می شود. یک مشاور روانشناس در حل چه نوع مشکلاتی می تواند به شما کمک کند؟

برای آشنایی بیشتر با حوزه ی فعالیتی یک مشاور روانشناس، و فهمیدن اینکه یک روانشناس در چه زمینه هایی می تواند به شما کمک کند، در ادامه با ما همراه باشید.

خدمات مشاوره روانشناسی

همانطور که قبلا هم اشاره شد مشاوره روانشناسی خدمات گسترده ای در زمینه های مختلفی به افراد ارائه می دهد. اما رایج ترین خدماتی که می توانید در یک مرکز مشاوره و روانشناسی به دنبال آنها باشید عبارتند از:

 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره زوجین
 • روانشناسی کودکان
 • استعداد یابی کودکان
 • درمان بیماری های روانی( از قبیل اسکیزوفرنی، بیش فعالی، افسردگی و غیره ….)
 • مشاوره طلاق
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره پیش از ازدواج
 • رواندرمانی
 • و روانپزشکی

مرکز مشاوره بوجیکا، به عنوان بهترین مرکز مشاوره و روانشناسی شمال تهران، همه ی این خدمات را به مراجعین ارائه می کند.

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده به مشاوره ای گفته می شود که در آن یک مشاور با همکاری و تعامل با اعضای خانواده اقدام به رفع مشکلات خانوادگی می کند. اساسا چه کم و چه زیاد، هر خانواده ای مشکلات کوچک و بزرگ خاص خودش را دارد. یک مشاور خانواده می تواند برای بهبود روابط بین اعضا، بهبود شرایط حاکم در منزل، بهبود روابط والدین با فرزندان، کمک به همه ی اعضای خانواده برای عبور از بحران های احساسی بزرگ مانند از دست دادن یکی از اعضا، کمک به کنار آمدن و حل معضل اعتیاد یکی از اعضا، کمک کند.

جلسات مشاوره خانواده یا به همراه همه ی اعضا برگزار می شود، یا می تواند با حضور تنها تعدادی از افراد، آنهایی که تمایل دارند در آن شرکت کنند، برگزار گردد.

مرکز مشاوره و روانشناسی شمال تهران
مرکز مشاوره و روانشناسی شمال تهران

مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج بیشتر به مسائل و مشکلات موجود بین زن و شوهر می پردازد و سایر اعضای خانواده درگیر نمی کند. چنانچه احساس می کنید رابطه تان با همسراتان دچار سردی شده و از زندگی زنا شوییتان رضایت کافی ندارید، به نظر می رسد دیگر وقت آن رسیده به یک مشاوره ازدواج خوب مراجعه کنید.

یک مشاور ازدواج با فراهم آوردن محیطی امن و بی طرفانه برای هر دوطرف، فضایی را ایجاد می کند که زن و مرد بتوانند به راحتی در حضور مشاور مشکلات خود را بیان کنند، بدون اینکه نگران قضاوت شدن از طرف همسر یا مشاور باشند.. علاوه بر این مشاور می تواند تکنیک های مهارتی مشخصی را به طرفین بیاموزد تا در صورت بروز هرگونه مشکل در آینده خودشان  توان آن را داشته باشند که مشکلات بینشان را حل کنند و برای هر معضلی نیاز نداشته باشند دوباره به مشاور مراجعه نمایند.

مشاوره قبل از ازدواج

بر خلاف مشاوره ازدواج، مشاوره قبل از ازدواج به زوجین کمک میکند تا پیش از اینکه تصمیم نادرستی در انتخاب همسرشان بگیرند، به خوبی شرایط خود و طرف مورد نظرشان را بررسی کنند تا در آینده دچار مشکل نشوند. یا حداقل از مشکلات احتمالی که ممکن است به وجود بیاید آگاه شوند و با آموختن مهارت های لازم، در وقت مناسب خودان ان مسائل را حل کنند.

چگونه یک روانشناس خوب در تهران پیدا کنیم؟ | بهترین روانشناس تهران
مرکز مشاوره خانواده | مرکز مشاوره خانواده در تهران | مرکز مشاوره در شمال تهران
کلینیک روانشناسی |مرکز مشاوره روانشناسی | بهترین روانشناس تهران

مشاور کودک خوب در تهران

دپاکین