روانکاو در تهران | روانکاوی چگونه درمانی است و بهترین روانکاو کیست

روانکاو در تهران
0 ۲۱۰

روانکاو در تهران

روانکاو در تهران

روانکاوی چگونه درمانی است؟

روانکاوی یک رویکرد درمانی است که مبتنی بر مشاهدات است که اغلب افراد از بسیاری از عوامل که عواطف و رفتار آنها را مشخص می کند نا آگاه هستند. این عوامل ناخودآگاه ممکن است موجب ناراحتی قابل توجهی در افراد شود، گاهی اوقات به صورت علائم قابل تشخیص و در موارد دیگر به عنوان ویژگی های شخصیتی ناراحت کننده، مشکلات در کار و / یا در روابط دوستانه یا اختلالات در خلق و خوی و اعتماد به نفس رخ می دهد. از آنجا که این نیروها ناخودآگاه هستند، توصیه دوستان و خانواده، خواندن کتاب های خودآموزی و یا حتی متعهد ترین تلاش های ارادی به کمک برای رفع این مشکلات کار ساز نیست.( روانپزشک در تهران)

روانکاوی، به عنوان یک روش درمان، بر مبنای مفاهیم مربوط به فرآیندهای روانی ناخودآگاه است که ابتدا توسط زیگموند فروید تهیه شده و سپس توسط بسیاری از روانکاو های با تجربه توسعه یافته است. درمان روانکاوانه می تواند نشان دهد که چگونه این عوامل ناخودآگاه بر روابط و الگوهای رفتاری تاثیر می گذارد و به فرد کمک می کند تا با واقعیت های زندگی بزرگسالان بهتر برخورد کند.

روانکاو در تهران
روانکاو در تهران


در جریان درمان روانکاوی فشرده، ماهیت رابطه که بین بیمار و درمانگر ایجاد می شود، ویژگی های قابل توجهی را که از “دنیای درونی” تحلیلگر به دست می آید، در اختیار درمانگر قرار می دهد. این روند به درک الگوهای اصلی و عمیق تر توسط درمانگر کمک می کند.
شایع ترین نوع درمان روانکاوی،  روانکاوی خود است. این شامل برنامه ریزی “جلسات” به طور منظم 45 یا 50 دقیقه (بسته به تحلیلگر)، از سه تا پنج بار در هفته برای چندین ماه (تفاوت در فرکانس بین فرهنگ های روانکاوی مختلف وجود دارد).

روانکاوی، به طور کلی (اما نه لزوما) جلسات کمتر در هفته را شامل می شود. بعضی از بیماران از یک جلسه در هفته شروع می کنند، احساس نیاز به جلسات مکرر را می کنند و از تعداد کمتر جلسات در هفته به میزان بالاتر می رسند. ( مشاوره ازدواج آنلاین )

تعهد به این “مقررات جلسات” تحلیلی، از طرف هر دو یعنی بیمار و درمانگر جدی است.

روانکاوی میتواند به درمانهای مبتنی بر روانکاوانه ای که در محیط فردی، گروهی، خانوادگی و حتی سازمانی انجام می شود، اعمال شود.

تجزیه و تحلیل رویا

بر طبق نظر فروید، تحلیل رویاها “جاده سلطنتی ناخودآگاه است”. او استدلال کرد که ذهن آگاه مانند سانسور است، اما زمانی که ما در خواب می مانیم، بیگانه تر است. در نتیجه، امیال سرکوبگر به سطح می رسند . هرچند آنچه که ما به یاد می آوریم ممکن است در طی روند رویا تغییر یابد.

در نتیجه، ما باید بین محتوای آشکار و محتوای پنهان یک رویا تمایز قائل شویم. فروید معتقد بود که اغلب معنی واقعی یک رویا دارای اهمیت جنسی است و در نظریه ی نمادین جنسی او بر روی معنای اصلی مضامین رویای مشترک متمرکز است.

روانکاو در تهران
روانکاو در تهران

برنامه های بالینی ( روانکاو در تهران)


روانکاوی (همراه با مشاوره انسانی روگرایی) نمونه ای از یک درمان جهانی است (Comer، 1995، ص 143) که هدف آن کمک به مراجعان در ایجاد یک تغییر عمده در کل دیدگاه آنها در زندگی است. ( زوج درمانی )

این بر این فرض استوار است که دیدگاه ناسازگار فعلی با عوامل شخصیتی عمیق مرتبط است. درمان های جهانی در مقایسه با رویکردهایی که به طور عمده بر کاهش نشانه ها نظیر رویکردهای شناختی و رفتاری، به اصطلاح درمان مبتنی بر مشکالت متمرکز می شوند، ایستادگی می کنند.

اختلالات اضطرابی مانند ترس، حملات هراس، اختلالات وسواسی-اجباری و اختلال استرس پس از سانحه، حوزه های مشخصی  هستند که ممکن است به نظر میرسد روانکاوی بر روی آنها تاثیر گذار است. هدف این است که به مراجع کمک کنیم که با خواسته های خود و یا شناسایی منشا اضطراب فعلی خود در روابط دوران کودکی که در بزرگسالی زندگی می کند، شناسایی شود. ( مرکز مشاوره روانشناسی )

سالزمن (1980) پیشنهاد می کند که درمان های روان پویشی به طور کلی به مراجعان با اختلالات اضطرابی خاص مانند فوبیاها و OCD کمک می کند، اما ممکن است در مورد اختلالات اضطراب عمومی بیشتر باشد.


افسردگی ممکن است تا حدودی با رویکرد روانکاوی روبرو شود. روانکاوی افسردگی را در معرض آسیب های هر کودکی در هنگام جدا شدن ما از والدین ما در اوایل دوران کودکی، مرتبط می کند. ناتوانی در برخورد با این موضوع ممکن است فرد را در معرض افسردگی یا افسردگی در زندگی آینده قرار دهد. ( مشاوره خانواده تلفنی )

درمان پس از آن باعث تشویق مراجع به یادآوری این تجربه اولیه و رفع مشکلاتی است که در اطراف آن شکل گرفته است. در هنگام کار با مراجعان افسرده با توجه به نیاز قاطع آنها به دیگران، توجه ویژه ای به انتقال می شود. هدف این است که مراجعان کمتر وابسته شوند و یک روش کارآمدتر برای درک و پذیرش از دست دادن / رد یا تغییر در زندگی شان ایجاد کنند.

روانکاوی چطوری انجام میشه؟ ( روانکاو در تهران)

با استفاده از اصول نظریه روانکاوی، یک تحلیلگر درمان را فراهم می کند. در طول جلسات درمانی، بیمار صحبت می کند که فانتزی ها و رویاها را مورد بحث قرار می دهد و تجربیات را روایت می کند. درمانگر در جستجوی الگوهای تکراری یا رویدادهای گذشته است که ممکن است در مشکلات فعلی بیمار نقش داشته باشد. ( مشاور کودک )

ویژگی های کار یک روانکاو می تواند شامل:

 •   ملاقات با بیماران به صورت جداگانه
 • جلسات تقریبا یک تا چهار بار در هفته برای هر جلسه 50 دقیقه یا بیشتر ادامه می یابد
 • بیماران را تشویق می کند که خود حالت های عاطفی خود را شناسایی کنند
 • به بیماران کمک می کند تا عوامل ناخودآگاه را که رفتار آنها را کنترل می کنند، درک کنند
 • حفظ محرمانه بودن بیمار
 •   یادداشت های مفصلی از هر جلسه نگه می دارد
روانکاو در تهران
روانکاو در تهران


چه مشکلاتی با روانکاوی درمان می شوند؟

 

روانکاوی برای درمان انواع مشکلات عاطفی در بزرگسالان و کودکان مورد استفاده قرار می گیرد. انواع مختلف مسائل معمولا به این نوع درمان پاسخ می دهند، از جمله:

 

 •  اضطراب
 • افسردگی
 • حملات هراس
 • فوبیا
 • رفتار وسواسی
 • تروما
 • اختلالات اشتها
 • مشکلات عزت نفس
 • مشکلات جنسی
 • مشکلات ارتباطی
 • رفتارهای خود تخریبی

بهترین روانکاو در تهران

مرکز تخصصی روانشناسی و مشاوره حال کوک با کادری متخصص آماده ارائه خدمات روانکاوی با مشکلات افسردگی ، اضطراب، مشکلات جنسی ، وسواس، تروما، فوبیا، پانیک می باشد. متخصصان روانکاوی این مرکز افراد دوره دیده از مراکز روانکاوی معتبر اروپایی می باشند.

برای رزرو وقت از روانکاو با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

0921277372402122636858


مطالب پیشنهادی