درمان میگرن با بیو فیدبک | مرکز تخصصی نوروفیدبک در شمال و غرب تهران

0 ۱۵۳

درمان میگرن با بیو فیدبک

درمان میگرن با بیو فیدبک

 

بیوفیدبک یک روش درمانی مهم و کار آمد برای کودکان  یا بیماران با هر سن و سال  است که به عنوان  یک روش با تاثیرات اغلب طولانی مدت برای کنترل سردرد، فراتر از درمان با داروها است. کلینیک های روان شناسی یا فیزیوتراپی، درمان بیو فیدبک برای میگرن را برای کمک به بیماران در یافتن تعادل خود و رفع دردهای مزمن از جمله میگرن،به عنوان درمال مکمل  و اصلاحاتی در شیوه زندگی فرد مبتلا ارائه می دهد. بیوفیدبک به بیمار اجازه می دهد تا در حفظ سلامت خود نقش فعال و یکپارچه ایفا کند.

درمان میگرن با بیو فیدبک
درمان میگرن با بیو فیدبک

بیو فیدبک چیست؟

طی 35 سال گذشته، ادامه تحقیقات نشان داده است که بیو فیدبک ابزاری درمانی مناسب برای معالجه بسیاری از اختلالات از جمله سردرد، فشار خون بالا، بیماری رینود، اسپاسم عضلانی، اضطراب مزمن، اختلال عملکرد عضلانی، صرع، بی خوابی و آسم است. و بسیاری از بیماری ها و اختلالات دیگر که به تنهایی با دارو و سایر شیوه های درمانی درمان نشده اند.

بیو فیدبک برای میگرن یک درمان غیر دارویی است که به طور علمی اثبات شده است و بیماران ما هر روز برای کنترل علائم سردرد و کاهش تعداد دفعات حملات سردرد از آن استفاده می کنند. این روش به نوعی یک مهارت اکتسابی است که می تواند در صورت نیاز برای تغییر واکنش های خاص بدن و کاهش دردها از جمله سردرد یا حتی متوقف کردن آن  اعمال شود.

بیو فیدبک به شما می آموزد که چگونه عملکردهای بدن مانند ضربان قلب، فشار خون و فشار عضلات را کنترل کنید، که قبلاً فراتر از کنترل شما بوده است. بیش از ده ها تحقیق ثابت کرده اند که با تمرین روزانه، می توان به بیماران این کنترل داوطلبانه و خودمختار و نحوه استفاده موثر از آن را آموزش داد. در حقیقت، مطالعات اخیر به ما نشان داده است که 85٪ از کل جمعیت بزرگسالان و 90٪ کودکانی که روشهای بیوفیدبک درمانی و الکترومیوگرافی (EMG) را یاد می گیرند و استفاده می کنند، از نظر شدت، مدت و دفعات سردردها کاهش معنی داری دارند.

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه ی نوردفیدبک و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره حال کوک با شماره های زیر تماس بگیرید

02122636858- 09212773724

بیو فیدبک چگونه میگرن را درمان می کند؟ 

تغییرات دمای بدن و تنش عضلانی تحت تأثیر استرس و کنش های عصبی رخ می دهد. آموزش بیوفیدبک اطلاعات فوری در مورد نحوه واکنش به این فرآیندهای غیر ارادی ناشی از استرس را در اختیار شما قرار می دهد. با ردیابی این واکنش ها ، می توانید واکنش بدن را به استرس مشاهده کرده و حتی تغییر دهید. به طور خاص، بیمارانی که می توانند تنش عضلانی را تشخیص دهند و کاهش دهند و یا دمای بدن خود را به گونه ای تنظیم کنند، حملات سردرد کمتر و آرام تری را تجربه می کنند.

انواع مختلفی از ابزارها، می توانند پاسخ بدن را تحت کنترل قرار دهند تنش عضلانی یا دمای پوست در روش بیو فیدبک بیمار سعی می کند تا آن پاسخ ها را تحت کنترل خود قرار دهد. با تلاش و تمرین کافی و به کمک یک مربی حرفه ای واجد شرایط ، بیمار به تدریج احساسات فیزیولوژیکی و نشانه های بدنی را می آموزد که باعث می شود دیگر ابزارها کنار گذاشته شود. پس از این اتفاق، می توانید در هر زمان و هر مکان از این تکنیک استفاده کنید و به درمان یا کاهش سردرد های خود کمک بسیاری کنید.

بیو فیدبک برای میگرن چقدر مؤثر است؟

هنگامی که بیمار نسبت به این نوع درمان، احساس مثبتی داشته و  مایل به تعهد در انجام منظم آن باشد، نتایج مثبت می تواند قابل توجه باشد. در برخی از مطالعات، بیماران شاهد کاهش 45٪ – 60٪ در میگرن و سردرد های  تنشی خود بودند که برابر با داروهای خاص (به عنوان مثال ، مسدود کننده های  رسپتور بتا برای میگرن و داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای برای سردرد تنشی) است. نتایج درمانی برتر با ترکیبی از دارو و بیوفیدبک بدست می آید.

انتخاب متخصص بیو فیدبک مناسب

انتخاب یک متخصص بیو فیدبک ماهر و آموزش دیده می تواند در نتایج حاصل از درمان و کاهش عوارض احتمالی بیو فیدبک تاثیر بسیار زیادی داشته باشد، لذا در انتخاب خود دقت کرده و در این مورد تحقیقات لازم را به خوبی انجام دهید. از داشتن مجوز و مدارک لازم برای مداخلات درمانی متخصص خود اطمینان حاصل کنید. بیو فیدبک درمان بی خطر و غیر تهاجمی بوده و حداقل عوارض احتمالی را داراست به شرط آن که توسط متخصصین ماهر و با تجربه انجام شود.

 

برنامه بیو فیدبک خود را امروز برنامه ریزی کنید

فراموش نکنید که مداخله ی درمانی هر چه سریع تر می تواند در نتیجه ی نهایی شما تاثیر بسیار چشم گیری داشته باشد لذا شروع درمان خود را به تعویق نیندازید و برای درمان هر چه بهتر و سریع تر همین امروز تصمیم به آغاز روند درمانی خود کنید.

 

کلینیک روان شناسی حال کوک با ارائه به روزترین خدمات روان شناسی و روان پزشکی و خدمات مربوط به نوروتراپی از جمله نوروفیدبک با دو شعبه در شمال و غرب تهران برای درمان اضطراب در خدمت شما عزیزان می باشد.

 

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه ی نوروفیدبک و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره حال کوک با شماره های زیر تماس بگیرید

02122636858- 09212773724

مطالب پیشنهادی:

ازدواج با فرد ا

کنترل خشم

تکنیک های زوج درمانی

مرکز مشاوره و روانشناسی شمال تهران

پارانویید چیست ؟

مشاوره کودک